‘Şehirler ve Kokular’ iki hafta boyunca açık olacak

banner37

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, 25-27 Ekim tarihlerinde Alanya’da gerçekleştirilen ‘Şehirler ve Kokular’ isimli projeye katıldı, projede sergilenen ürünleri KKTC’ye getirerek sergi açtı

banner87
‘Şehirler ve Kokular’ iki hafta boyunca açık olacak
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, 25-27 Ekim tarihlerinde Türkiye’nin Alanya ilinde gerçekleştirilen Şehirler ve Kokular isimli projede ülkemizi temsil etti.


Proje kapsamında Türkiye’nin 81 ilinden getirilen ürünleri KKTC’ye getiren ekip, bunları Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nde sergilemeye başladı.


Şehirler ve Kokular isimli final sergisi düzenlenen törenle Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nde açıldı.


Serginin açılışında konuşan Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci, Alanya’da gerçekleştirilen etkinliğe 81 ilden öğretmen ve öğrencilerin katıldığını anlatarak, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi olarak orada KKTC’yi temsil etmekten onur duyduklarını söyledi.


İneci, etkinlikte KKTC’yi tanıtma adına yerli ürünleri sergileme şansı bulduklarını belirterek, en önemlisi de özel çocukların bağımsız yaşam için attıkları adımları görmekten mutlu olduklarını vurguladı.


Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Simge Ağdelen de, bu projeye katkı koyan herkese teşekkür ederek orada yaşanan kültür kaynaşması ve gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.


Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da, belediye olarak Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nin farkındalık çalışmalarını her zaman takdir ettiklerini kaydederek, yerel yönetim olarak ellerinden gelen katkıyı sağlamaya çalıştıklarına işaret etti.


Konuşmaların ardından Türkiye’nin 81 ilinden getirilen ürünlerin yer aldığı Şehirler ve Kokular adlı sergi gezildi. Sergi iki hafta boyunca ziyarete açık olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75