banner6

Şehitler için camilerde mevlit ve Kuran-ı Kerim okutulacak

banner37

Din İşleri Başkan Vekili Fahrettin Öğdü, dünyanın çeşitli bölgelerinde cereyan eden olaylara bakıldığında 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın Kıbrıslı Türkler açısından çok daha derin anlamlar ifade ettiğini kaydetti.

Şehitler için camilerde mevlit ve Kuran-ı Kerim okutulacak
banner150 banner150 banner151 banner152

Öğdü, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Kıbrıs Türk halkı olarak, Barış Harekatı’nın yıldönümü olan 20 Temmuz’u her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz” diyen Öğdü,  çevre ülkelerde her geçen gün daha da kötüye giden ve Kıbrıs’ı da girdabına alma potansiyeli olan durumun düzelmesi, dünyada kin, nefret ve düşmanlıkların son bulması, barış ve huzurun tesisi için dua ettiklerini belirtti.

Şehitler için camilerde mevlit ve Kuran-ı Kerim okutulacak

Din İşleri Başkan Vekili Fahrettin Öğdü, Erenköy Mücahitleri Cemiyeti’nin talebi ile 20 Temmuz Barış Harekâtı’nda şehit olanlar için yarın Cuma namazından önce Lefkoşa’da Selimiye ve Hz, Ebubekir Camii, Gazimagusa’da Lala Mustafa Paşa ve Osman Fazıl Polat Paşa Camii, İskele’de İskele Merkez Camii,  Girne’de Nurettin Ersin Paşa Camii, Güzelyurt’ta Fatih Camii Lefke’de Şeyh Nazım Kıbrısi Camii’nde Mevlid-i Şerif okunacağını da bildirdi.

Öğdü, ayrıca Din İşleri Başkanlığı’nca tüm şehitler için ülkedeki camilerinin tamamında Kuran-ı Kerim okunacağını ve dua edileceğini kaydetti.

Öğdü mesajında, halkın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutladı, bütün şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere uzun ömürler ve daha mutlu ve huzurlu bir dünya diledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 11:26
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88