banner6

'Sen gelemezsen biz geliriz' projesi kapsamında evlere hizmet devam ediyor

banner37

'Sen gelemezsen biz geliriz' projesi kapsamında evlere hizmet devam ediyor

'Sen gelemezsen biz geliriz' projesi kapsamında evlere hizmet devam ediyor
banner99

“Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi bünyesinde 'Sen gelemezsen biz geliriz' projesi kapsamında verilen evde bakım hizmetleri devam etmektedir. "

Dairemizin imkanları dahilinde devam eden evde bakım hizmetlerimiz hem bizler için hem de ulaştığımız vatandaşlarımız tarafından memnun edici sonuçlara ulaşmaktadır. 

Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak evde bakım  hizmetlerimizin  yatağa bağımlı hastalar, çeşitli kronik hastalıklar yada ameliyat sonrası ihtiyaçları nedeniyle sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında ulaşmak amacıyla başladığımız hizmetlerimiz sağlık merkezlerimizce profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmektedir.

Sağlık bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak genişletmeyi planladığımız evde bakım hizmetlerimiz, evde ziyaret ettiğimiz hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda doktor tarafından muayene edilip  durum tespiti yapılmamakta, durum tespiti yapıldıktan sonra hemşirelerimiz tarafından ziyaret edilen hastanın ihtiyacı doğrultusunda kan şekeri, tansiyon ölçümü vs,  yatağa bağımlı ise dekibitüs (Bası Yarası) olup olmadığına bakılıp  açılmadan önce gerekli önlemler alınması ve sağlık konusunda  konusunda aile bilgilendirilmektedir. 

Toplum sağlığını korumak hasta olmadan kişilerin sağlığını korumak bakanlığımızın sorumluluklarıdır. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri çok önemlidir. Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi olarak  verdiğimiz bu hizmet görevimiz olmakla birlikte, karşılığını anlamlı bakış ve güler yüz ile sonuçlanması motivasyon kaynağımızdır.

Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104