Sendikal Platform sokağa iniyor!

banner37

Ülkemizde dövize bağlı olarak yaşanan alım gücünün düşmesiyle ilgili olarak Sendikal Platform sokağa çıkma kararı aldı.

Sendikal Platform sokağa iniyor!

Sendikal Platform adına Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Güven Bengihan tarafından yapılan açıklamada,  6 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de Citroen Işıkları’ndan bir yürüyüş yapılacağı kaydedildi. Açıklama şöyle:

“İçinde bulunduğumuz zor günler Kıbrıslı Türkler olarak hepimizi olumsuz olarak etkilemekte ve daha da önemlisi geleceğe yönelik umutlarımızı tüketmektedir. Bizden kaynaklanmayan sorunların bedelini bizlerin ödememesi yönünde hükümet tarafından alınan önlemlerin çare olamadığı da hepimizin malumudur.

Sendikal Platform olarak bizler ithal krizler neticesinde toplumumuzun yok oluşuna asla seyirci kalmayacağımızı vurgularız. Bu bağlamda ilk olarak 4 Eylül Salı günü 10.00’da Başbakan’ı ziyaret ederek tüm ilgili tarafların katılımı ile gerçekleştirdiğimiz çalıştayın sonucunda ortaya çıkan somut önerilerimizi kendisine ileteceğiz. Özellikle dar kesimli insanlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın kendi ülkemizde insanca yaşayabilmesi için birlik ve bütünlük içinde hareket etme zorunluluğumuz var.

Bu bilinçle, 6 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de Citroen ışıkları olarak bilinen yerde siz halkımız ile buluşup Kıbrıslı Türkler olarak bu zor günlerden kurtulabilmek adına Sendikal Platform tarafından hazırlanan ekonomik ve siyasi önerilere sahip çıktığımızı ve varoluş mücadelesini hep birlikte vereceğimizi Meclis önüne yürüyerek orada gerçekleştireceğimiz eylem ile tüm kesimlere göstereceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER