Seni seviyorum deyip kadının üzerine saldırdı

banner37

Alayköy’de misafir olarak gittiği evde Z.K., isimli kadına cinsel saldırıda bulunurken güvenlik kameralarına yakalanan A.K., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Seni seviyorum deyip kadının üzerine saldırdı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

“SUÇLARINI İTİRAF ETTİ”… A.K., isimli zanlıyı mahkemeye çıkaran polis, zanlının evin üst katındaki çardakta misafirlikte olduğu sırada müşteki Z.K.’ye “seni seviyorum” dediğini, bunun üzerine müştekinin zanlıdan evinden gitmesini istediğini, ancak zanlının gitmeyerek evin bahçe kısmında Z.K.’ye cinsel saldırıda bulunduğunu, bu anların da bölgedeki güvenlik kameralarınca kaydedildiğini anlattı. Polis, tutuklanan zanlının suçlarını itiraf ettiğini belirtti.

Alayköy’de sakin A.K., misafir olarak gittiği evde Z.K., isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. Olay anı bölgedeki güvenlik kameralarına yansıyan ve şikayet üzerine tutuklanan A.K., suçlarını itiraf etti ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

“Cinsel saldırı” suçlamasıyla ilgili tutuklanan A.K., dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Serkan Numan’ı dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Numan, 29.06.2021 tarihinde saat 13.30 raddelerinde Alayköy’de Z.K., isimli kadının evine misafirlik amacıyla giden Alayköy’de sakin A.K.’nin aynı yerde Z.K.’nin ikametgahın üst katındaki çardakta “Seni seviyorum” dediğini belirtti.

Z.K isimli kadının A.K.’nin evinden gitmesini istediğini ancak zanlının gitmeyerek mülküne tecavüz edip, akabinde ikametgahın bahçe kısmında adı edilenin müsaadesi olmaksızın elleri ile vücuduna sarılarak, sıkıp darp ettiğini, sol boğaz kısmından öperek cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

banner134
Polis memuru Serkan Numan, aynı gün olay yerinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerinde yapılan incelemede, zanlı A.K.’nin, olay yerine geldiği ve Z.K.’ya cinsel tacizde bulunduğu görüntünün tespit edildiğine vurgu yaptı.

Aynı gün zanlı A.K.’nin derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifadesinin temin edildiğini belirten Numan, zanlının suçlarını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Numan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan zanlının, KKTC’de çalışma izinli olduğunu ve izninin iptal edileceğinin öğrenildiğini kaydetti.

Zanlının KKTC’de yalnız yaşamakta olup serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimali olduğunu dile getiren Numan, zanlının davaları görüşülünceye kadar üç ayı geçmeyen süre ile cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 14 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75