'Seni vurur, öldürürüm'

banner37

Karaoğlanoğlu’nda eski kız arkadaşının evine izinsiz giren ve taşkınlık yapan Emre Taşğın evden çıkarıldıktan sonra bu kez de evin damına çıkarak tehditler savurdu

'Seni vurur,  öldürürüm'
banner90

Ahmet VAMIK

Girne Karaoğlanoğlu’nda önceki gece eski kız arkadaşının evine izinsiz giren ve taşkınlık yapan Emre Taşğın evden çıkarıldıktan sonra bu kez evin damına çıkarak tehditler savurdu.

Taşğın’ın eski kız arkadaşına yönelik “Seni vurur, öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğu belirtildi.

Ayrıldığı kız arkadaşının peşini bırakmayan ve 30 Haziran’da şikayet üzerine polis tarafından uyarıldığı halde rahat durmayan Taşğın tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

banner9
İlk vukuatı değil

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Zanlı Emre Taşğın’ın “Mülke Tecavüz”, “Şiddet Tehdidi” ve “İthale-i Lisan” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının önceki gece eski kız arkadaşı A.Ç.’nin Karaoğlanoğlu’nda bulunan evine saat 21.00 sıralarında gizlice girdiğini ve yine aynı gece saat 00.25 raddelerinde eski kız arkadaşının evinin damına çıkarak “Seni vurur, öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı.

Zanlı Emre Taşğın’ın A.Ç.’nin şikayeti üzerine 30 Haziran’da polise çağrılarak dava okunup serbest bırakıldığını ifade eden Yanaroğlu, zanlının 2015 yılında adaya giriş yaptığını ve öğrenci statüsünde olduğunu dile getirdi.

Teminatla serbest kaldı

Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Yanaroğlu, Emre Taşğın’ın mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin lehinde 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 3 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108