Senin: Hükümeti bozacak bir kavga yok

banner37

HP Genel Başkanı Yenal Senin, hükümette olan partiler arasında sıkıntılar olmasının normal olduğunu ve diyalog yöntemiyle bunun aşılabileceğine dikkat çekerek, şu an ortada hükümeti bozacak bir durum ve kavganın olmadığını söyledi

banner87
Senin: Hükümeti bozacak bir kavga yok
banner90
banner99

“HP’DE GÖREVDEN ALMA VE İSTİFA YOK”… HP Genel Başkanı Yenal Senin, bazı milletvekillerinin partiden istifa edeceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, HP’de herhangi bir bakanı görevden almanın da söz konusu olmadığını bildirdi. Senin, yaşanan jet kriziyle ilgili polisin kamuoyu ile paylaştığı raporda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nı ya da bakanını suçlayıcı hiçbir durumun yer almadığını kaydetti

Eniz ORAKCIOĞLU

   Koalisyonun küçük ortağı Halkın Partisi’nin (HP) Genel Başkanı Yenal Senin, hükümetin bozulacağına yönelik haberleri yalanlayarak, “Ortada hükümeti bozacak bir durum ve kavga yoktur” dedi.

   Ülkede son günlerde yaşanan “jet krizi” ile hükümet ortakları arasında sorunlar yaşandığı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi (HP) koalisyon hükümetinin bile bozulabileceği yönünde yorumlar yapılmıştı.

   Konuyla ilgili Kıbrıs Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan HP Genel Başkanı Yenal Senin, ortada, hükümeti bozacak kadar bir sorun veya kavganın olmadığını söyledi.

   Senin, 2 milletvekilinin istifa edeceği yönündeki haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, HP üyesi Serkan Mesutoğlu’nun istifasına üzüldüğünü, ama her partide ayrılıklar olduğu gibi, yeni üyeler de olabileceğini kaydetti.

  Senin, HP’de herhangi bir bakanı görevden almanın söz konusu olmadığına da dikkat çekerek, yaşanan jet krizi ile ilgili polisin kamuoyu ile paylaştığı raporda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nı, ya da bakanını suçlayıcı hiçbir durumun yer almadığını belirtti.

   Hükümette olan partiler arasında sıkıntılar olmasının normal olduğunu ve diyalog yöntemi ile bu sıkıntıların aşılabileceğine dikkat çeken Senin, şu anda ortada hükümeti bozacak bir durum ve kavganın olmadığının altını çizdi.

Fikir ayrılıkları olabilir

   HP Genel Başkanı Yenal Senin, HP üyesi Serkan Mesutoğlu’nun istifasının şahsen kendisini üzdüğünü dile getirerek, parti içinde kişilerin fikirsel ayrılıkları olabileceğini, kamuoyunda yaratılan 2 milletvekilinin istifa edeceği haberlerinin ise gerçekliği yansıtmadığını söyledi.

   Senin, her partide ayrılıklar olduğu gibi, yeni üyelerin de olabileceğini ve bunun normal olduğunu vurguladı.

“Raporda Atakan’ı suçlayıcı bir şey yok”

   Senin, HP’de herhangi bir bakanı görevden almanın söz konusu olmadığına dikkat çekerek, bu konunun sadece kamuoyunda yaratılan bir algı olduğunu belirtti.

   “Makamlarla ilgili yapılan bir hata varsa da gereken yapılır” diyen Senin, Tolga Atakan’la ilgili parti içinde hiçbir şey konuşulmadığını, görevden alınmasının ise söz konusu olmadığını kaydetti.

   Senin, yaşanan jet krizi ile ilgili polisin kamuoyu ile paylaştığı raporda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nı ya da bakanını suçlayıcı hiçbir durumun yer almadığını ifade etti.

“Ortada, hükümeti bozacak bir durum yok”

   “Hükümet bozuldu, bozulacak” yönündeki haberlere de açıklık getiren Senin, koalisyon hükümetlerinde taraflar arasında bazı sıkıntıların yaşanabileceğine, UBP-HP hükümetinden önce görevde olan 4’lü koalisyon hükümetinde de sıkıntılar yaşandığını, bu sıkıntıların diyalog yöntemiyle çözülebilecek konular olduğunu söyledi.

   Senin, şu an ortada hükümeti bozacak bir durum ve kavganın olmadığını altını çizerek, Başbakan Ersin Tatar’ın da bu konuda kürsüden yaptığı açıklamalarda, 2 parti arasında bir sorun olmadığının anlaşılabileceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75