'Sensiz ne yaparım annem!'

banner37

Değirmenlik-Girne Dağ Yolu’nda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren İlayda Yeliz Öztürk’ün cenazesinde gözyaşları durmak bilmedi, annesinin acı dolu feryatları yürekleri dağladı

'Sensiz ne yaparım annem!'
banner8

Ceren ÖZBİL

Değirmenlik-Girne dağ yolunda geçtiğimiz salı günü TIR ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren üç kişiden biri olan İlayda Yeliz Öztürk de dün Lefkoşa'daki İsmail Safa Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

Sevenleri Öztürk'ü son yolculuğunda da yalnız bırakmayarak, tabutunu çiçekler ve çelenklerle donattı. Ayrıca tabutun üzerine beyaz gelinlik konuldu.

Cenaze töreni boyunca gözyaşları ve feryatlar bir an bile durmadı.

banner134
Daha 17 yaşındaki evladını toprağa verecek olmanın acısıyla yanıp kavrulan annesi, kızının gelinlikle örtülen tabutuna sarılıp ağıtlar yaktı, feryatları cenaze törenine katılan herkesin yüreğini dağladı.

Acılı anne, kızının tabutuna sarılıp, “benim saygılı kızım, sen bunu hak etmedin", "ben şimdi sensiz ne yaparım annem", "sen ısrar ettin de ben seni gönderdim ders çalışmaya, yoksa bir an bile yanımdan ayırmazdım", "11 yıl beraber uyuduk annem" diye feryatlar etti.

İlayda'nın arkadaşları, yüreği yanan anneye sarılarak "artık ben de senin kızınım" diyerek teselli etmeye çalıştı.

"Yollar tamir edilmezse daha çok ölüm olacak"

Öztürk ailesinin yakınlarından biri, cenaze törenini izleyen basın mensuplarına, "yollar tamir edilmezse daha çok canlar yanacak. Daha çok genç ölecek" diyerek toplumsal mesaj verdi.

İlayda Yeliz Öztürk ile aynı kazada yaşamını yitiren Denktaş Mutluel ile Sude Demirkıran, önceki gün yine Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75