Şentürk teminatla serbest kaldı, Pınardan’ın tutukluluğu uzatıldı

banner37

Ali Gökhan Demirbilek’in ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının zanlıları dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Şentürk teminatla serbest kaldı, Pınardan’ın tutukluluğu uzatıldı
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da geçtiğimiz perşembe günü, bir kişinin ölümü, üçü ağır 4 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının zanlıları dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Kazada kendisi de yaralanan Nagehan Şentürk yargılanıncaya kadar teminata bağlanarak serbest bırakılırken, kaza sonrasında aracını terk ederek kaçan ve 20 dakika içerisinde olay yerinin yakınlarında yakalanan Mehmet Behai Pınardan’ın tutukluluk süresi ise 4 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk ve teminat duruşmasında yeminli şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, Lefkoşa’da Özker Özgür Caddesi üzerinde bulunan Jumbo Alışveriş Merkezi’nin park yeri içerisinde 9 Eylül 2021 tarihinde, saat 20.10 raddelerinde Nagehan Şentürk’ün (K-53), yönetimindeki FT 677 plakalı araç ile trafik levha ve işaretlerine riayet etmeden ve anayoldaki araçlara öncelik hakkı vermeden caddeye dikkatsizce giriş yaptığını belirterek, o esnada çift şeritli yolun soldan birinci şeridi içerisinde doğu istikametine doğru yüzde 147 mlg. alkollü içki tesiri altında seyretmekte olan Mehmet Behai Pınardan’ın yönetimindeki KM 555 plakalı salon aracının önün tıkadığını ve iki aracın çarpıştığını kaydetti.

Çarpışmanın etkisiyle kontrolsüzce savrulan FT 677 plakalı aracın yolun solundan çıkarak kaldırım üzerinde bulunan trafik levhasına, ardından ise yol dışında bulunan akasya ağacına çarpıp önü kuzey istikametine bakar şekilde durduğunu dile getiren Özkantürk, kaza sonucu FT 677 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Ali Gökhan Demirbilek’in (E-42) aldığı yaralara dayanamayarak olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

Özkantürk, FT 677 plakalı araç sürücüsü Nagehan Şentürk’ün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Cerrahi Sevisi’nde tedavi altına alındığını ve tedavilerinin bitmesinin ardından tutuklandığını belirterek, aynı araçta yolcu olarak bulunan 7 yaşındaki Öykü Su Şentürk ile 2 yaşındaki Murat Ateş Şentürk’ün Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nde, 44 yaşındaki Müzeyyen Demirbilek’in ise Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını bildirdi.

Kazanın ardından KM 555 plakalı araç sürücüsü Mehmet Behai Pınardan’ın isim ve adres vermeden olay yerinden kaçtığını ancak 20 dakika sonra Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını vurgulayan Özkantürk, Pınardan’ın 3 Eylül 2021 tarihinde yine alkol tesiri altında araç sürmesinden dolayı ehliyetine 1 yıl süreyle el konulduğunu belirtti.

banner134

Zanlıların verdikleri gönüllü ifadede suçlarını kabul ettiğini, meseleyle ilgili 5- 6 tanıktan ifade alınacağını dile getiren Özkantürk, Pınardan aleyhine yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, Şentürk aleyhindeki soruşturmanın ise zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını ifade etti.

Nagehan Şentürk teminata bağlandı

Özkantürk, zanlı Nagehan Şentürk’ün ülkemizde 7 yıldır ikamet ettiğini, ehliyetinin bulunduğunu ve torunlarına baktığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını, zanlı Mehmet Behai Pınardan’ın ise 4 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, her iki zanlının da ehliyetine davaları sonuçlanıncaya dek el konulmasına; zanlı Mehmet Behai Pınardan’ın tutukluluk süresinin 4 gün uzatılmasına ve zanlı Nagehan Şentürk’ün ise tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 20 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması, iki kefilin 200’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88