Serdar Denktaş'tan, tatil günü vatandaşlık görevi

banner37

Maliye Bakanı Denktaş, Yenikent bölgesinde evine giden yol üzerindeki tarlada insan boyunu aşan ve görüş açısını kapatan otları, ot biçme makinesiyle temizledi

Serdar Denktaş'tan, tatil günü vatandaşlık görevi

 

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Gönyeli Yenikent bölgesinde evine giden yol üzerindeki tarla içerisinde bulunan otları, ot biçme makinesiyle temizledi.

Bir vatandaşın fotoğrafladığı bu an için Denktaş, “Geçtiğimiz gün motorlu birine çarpacaktım, yolun görüş açısını kapatıyordu, ben de bu mahallede yaşayan Serdar olarak başkaları zarar görmesin diye otları kesiyorum” dedi.

Serdar Denktaş’ı ot biçerken fotoğraflayan ve sosyal medya hesabından yayınlayan Sinan Berktaş, arızalanan ot biçme makinesinin tamirine yardım ettikten sonra Denktaş’la aralarında geçen kısa diyaloğu şöyle aktardı:

“Denktaş Bey’e bu otları neden biçiyorsunuz diye sordum ve bana geçen gün ‘motorlu birine çarpacaktım, yolun görüş açısını kapatıyordu, ben de bu mahallede yaşayan Serdar olarak başkaları zarar görmesin diye kesiyorum’ dedi. Bunun üzerine çok duygulandım”.

Otları kestiği sırada Denktaş’ın korumaları ve danışmanın yanında olmaması dikkat çekerken, tatil günü otları biçerek vatandaşlık görevini yerine getirmesi sosyal medyada da olumlu yankı uyandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER