Serdarlı İlkokulu'nda eğitime ara verildi

banner37

Serdarlı İlkokulu'nda eğitime ara verildi
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Serdarlı’da bugün etkili olan gök gürültülü sağanak yağışın ardından Serdarlı İlkokulu’na yıldırım düştü. Topraktan yükselen voltaj nedeniyle okulun elektrik panosu patladı.

Yıldırımın düştüğü esnada, öğrencilerin okulda olmaması büyük bir faciayı önledi. Çocuklar okuldan çıktıktan sonra saat 15.00’te meydana gelen olay nedeniyle, okul binası ve içerisindeki elektronik eşyalar yandı, elektrik kabloları yerinden çıktı.

Okul koridorları, müdür odası ve birçok sınıf, elektrik panosundaki patlama nedeniyle darmadağın oldu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik, yıldırımın okulun elektrik sistemine hasar vermesi nedeniyle yarın Serdarlı İlkokulu’nda eğitim ara verildiğini duyurdu.

banner134
Atik, Serdarlı ilkokulu’na bugün öğleden sonra düşen yıldırımın, okulun tüm elektrik sistemine, bilgisayarlara, kameralara ve prizlere hasar verdiğini söyledi.

Varoğlu, okuldaki elektrikli tüm eşyaların yandığını belirterek görevlilerin tamirat için yarın sabah iş başı yapacaklarını söyledi. Elektrik mühendislerinin okulda inceleme yaptığını ifade eden Varoğlu, tamirat çalışmalarının hafta sonu tatili sonunda bitmesinin hedeflendiğini söyledi.

Tezel: Cana zarar gelmemesi tek tesellimiz

Serdarlı İlkokulu Müdürü Levent Tezel, gök gürültülü sağanak yağışın ardından okula yıldırım düştüğünü ve okuldaki tüm elektronik eşyaların büyük hasar gördüğünü söyledi.

Tezel, yıldırım düşmesi sonucu elektrik panosunun patlaması sırasında okulda öğretmen ve çocukların olmayışının tek tesellisi olduğunu ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75