banner6

Serdaroğlu: Belediye çalışanları KAMU-İŞ'in örgütlenmesini istiyor

banner37

Kamu-İş Sendikası Başkanı Ahmet Serdaroğlu KIBRIS TV'de Nihan Yücel'in hazırlayıp sunduğu 'KÜRSÜ' programında soruları yanıtladı.

Serdaroğlu: Belediye çalışanları KAMU-İŞ'in örgütlenmesini istiyor
banner150

banner150

banner99

Özel Haber

Kamu-İş Sendikası Başkanı Ahmet Serdaroğlu KIBRIS TV'de Nihan Yücel'in hazırlayıp sunduğu 'KÜRSÜ' programında soruları yanıtladı. KAMU-İŞ’in kurumsal yapısının belediyelerden çok fazla talep gördüğünü, “Belediye çalışanları KAMU-İŞ’in belediyelerde örgütlenmesini istiyor” sözleriyle ifade etti. Serdaroğlu, sendikalar arasında rekabeti tasvip etmediklerini ama yine de talep olan yerlere gideceklerini ifade etti.


“BELEDİYE ÇALIŞANLARI KAMU-İŞ’İN BELEDİYELERDE ÖRGÜTLENMESİNİ İSTİYOR”

KAMU-İŞ’e çok fazla talep olduğuna dikkat çeken Serdaroğlu, “Farklı örgütlenmelerimiz var. Mevcut toplu iş sözleşmelerimizin tarihleri bitti. Onların imzalanması olacak ve yeni iş yerlerinden sendikamıza gelen talepler var. Bu talepler genellikle belediyelerden geliyor. Belediye çalışanları KAMU-İŞ’in belediyelerde örgütlenmesini istiyor. Tüzüğümüz de buna müsait ve federasyon içinde de bunu konuştuk. İlk etapta genel anlama yaymadan, birkaç belediyede başlayıp farkındalık yaratma düşüncesindeyiz” dedi.

“KURUMSAL BİR YAPIYIZ”

Kurumsal bir yapı olduklarını dike getiren Serdaroğlu, “Bizim şu anda kurumsal bir yapı oluşumuz ve her siyasi partiye, her siyasi görüşe, her hükümete eşit çerçevede yakın olmamız, ilişkilerimizin hem iyi olması ve hem mücadeleyi hem de müzakereyi bir arada götürebilmemizin göstergesi aslında. Bu yaklaşımımız takdir gördü ki birçok belediyeden bize talepler var” şeklinde konuştu.

“ÇATALKÖY – ESENTEPE VE BÜYÜKKONUK – MEHMETÇİK’TEN TALEP VAR”

Sendikalar arasında rekabete sıcak bakmadıklarını vurgulayan Serdaroğlu, “Çatalköy – Esentepe, Büyükkonuk –Mehmetçik Belediyelerinden talep var. Önce gidip konuşacağız, çalışanlarla konuşacağız. Bizim amacımız bir yere girerken çalışanları bölmek ya da orada herhangi bir tartışma yaratmak değildir. Sendikalarından memnuniyet yoksa tamamen biz bu çağrıya kulak veriyoruz. Çatalköy’de BEL-SEN Sendikası aktif, Esentepe’de de BES Sendikası aktif. Biz sendikalar arasında rekabeti çok tasvip etmiyoruz ama orada çalışanların büyük çoğunluğu sendikadan memnun değilse bu değişimler zaman zaman oluyor. Belli bir süreden sonra o noktada önemli olan hizmet ve çalışanların memnuniyetine ne kadar cevap verildiği önemli” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2023, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104