banner6

Serhat Akpınar: Değerlerimize bağlı bir şekilde birbirimizi kucaklayan bir düşüncede birleşmeliyiz

banner37

Serhat Akpınar: Değerlerimize bağlı bir şekilde birbirimizi kucaklayan bir düşüncede birleşmeliyiz
banner150 banner151 banner143

Demokrat Parti (DP) Girne Milletvekili Serhat Akpınar siyasi gündem ile ilgili değerlendirmelerinde bulundu.

Siyasi gündem ile ilgili süreçlere değinen Akpınar açıklamasında şunları belirtti:

“Yüzümdeki tebessümün yegâne sebebi ulusal ailem diye seslendiğim halkımızın gözlerinde gördüğüm umuttur. Yaşanan bu süreç her ne kadar dıştan bakıldığında istikrarsız bir süreç olarak ortaya konsa da, başta ekonomik olmak üzere doğru bir sürece gireceğimize inanıyorum. Halkımızın bazı söylemlere itibar etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çözümsel durumlara adım atabilecek bir hükümet programının oluşacağına kesinlikle eminim. Cumhuriyet meclisinin çatısı altında bizi birleştiren, bütünleştiren ortak hedefte hareket etmemizi gerektiren birçok neden var. Muhalefet partileri de bizler de oldukça zor bir süreçten geçtiğimizin farkındayız.  Bu süreci doğru yönetebilmek pek de kolay bir şey değil. Daha seçim öncesi aktarmış olduklarımı sanki bir dejavu gibi yaşanıyor olmasının sebebi; geçmiş hükümetlerin yaratmış oldukları o güruh yapıdır. Bu yapıların getirmiş olduğu durumları çözebilme gücü varken geri çekilmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Bu nedenle denetimsel süreçlerde de birlikte olmamız gerekir. Belki bizim değil, muhalefetin hükümette olduğu bir yapı oluşabilir. Belki bizde denetim kısmında görev almış olacağız ve bu tür olasılıklara açık bir süreçteyiz. Asaleten burada olsak bile; üstlenmiş olduğumuz bu görevden geri çekilme şansımız yoktur.”

“HÜKÜMETİN YENİ OLUŞUMUNDA PROTOKOLÜN TEK BİR VİZYON, HEDEF VE MİSYON ODAKLI OLMASI GEREKİYOR”

Gerçekleşecek olan kurultaya adaylığı ile ilgili de konuşan Akpınar, şöyle devam etti:

“Böyle bir sürece dahil olma durumum yok. İlerleyen dönemlerde daha güçlü bir parti olmak için ve partimizin tabanının daha doğru bir şekilde planlanması için elimizden gelen katkıyı ortaya koymaya çalışacağız. Dolayısıyla partimizin bütünselliğine, gelişimine, ilkelerine, örgütlerine eş zamanlı verilebilecek her türlü desteği vermeye çalışacağım. Ayrıca hükümetin bir bütün olarak hareket edebilme yeteneğini de elde edebilmesi ve tek bir vizyon, hedef ve misyonda birleşmesi gerekmektedir. Hükümetin yeni oluşumunda protokolün doğru bir şekilde hareket ederek tek bir vizyon, hedef ve misyon odaklı olması gerekiyor.

DEĞERLERİMİZE BAĞLI BİR ŞEKİLDE BİRBİRİMİZİ KUCAKLAYAN BİR DÜŞÜNCEDE BİRLEŞMELİYİZ

Özellikle siyasi yaşama adım attıktan sonra ülkemizin birçok fırsata sahip olduğunu, bu fırsatları da hayata geçirmek için çok geç kalındığını ve bu yönde adımlar atılmak yerine kendi içimizde çok farklı süreçlerle zaman harcadığımızı söylemem gerekiyor. Bu yıpranma en fazla gençlerimize, çocuklarımıza etki ediyor. Bizim bunları aşabilecek plan ve programlamalara ihtiyacımız var. O nedenle halkımıza yeniden söylemek istiyorum ki; umudu eksik etmemeliyiz, özellikle gençliğimizi bir takım siyasi düşüncelerin arkasında bırakmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bütünsel yaşamdan kopmadan yapmamız gereken şudur ki; değerlerimize bağlı bir şekilde birbirimizi kucaklayan bir düşüncede birleşmeliyiz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110