Seri hırsız tutuklu yargılanacak

banner37

Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan ve kendisini yakalayan yurdun işletmecisi Ahmet Ekinci ile Mehmet Gürel’e saldıran zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Seri hırsız tutuklu yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da aynı yurda ikinci kez girerek, hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan ve kendisini yakalayan yurdun işletmecisi Ahmet Ekinci ile Mehmet Gürel’e saldırarak yaralayan zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Polis, zanlının Gürel’in sağ el serçe parmağının kırılmasına, Ekinci’nin ise sol ayak bileğinde kırık oluşmasına sebebiyet verdiğini belirtti.

   “Geceleyin ev açma”, “Mülke tecavüz”, “KKTC’de ikamet izinsiz bulunma” ve “Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Sultan Gizem Dönmez’idinletti.

   Polis, zanlının 30.09.2019 tarihinden itibarenKKTC’de izinsiz ikamet ettiğini belirtti.

“Televizyonu, çuvala koyup götürdü”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Dönmez, zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo’nun 27.08.2020 tarihinde Göçmenköy’de Ada Dorm, Daire 2, Blok 18 adresinde ikametgahın salonu içerisinde Lefkoşa’da sakin Sammy Lytan Wairagala’ya ait bir adet Beko marka 32 inç televizyonu sirkat ettiğini yineledi.

   Polis çavuşu Dönmez, zanlının güvenlik kameralarında yapılan kontrolde sirkat etmiş olduğu bir adet televizyonu çuval içerisine koyup çıktığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Polis çavuşu Sultan Gizem Dömez, zanlının 03.09.2020 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Ada Dorm binası içerisinde tasarrufunda kime ait olduğu bilinmeyen bir adet koli içerisinde HP marka laptop ile birlikte kaçmaya çalışırken, kaçmasını önlemek isteyen yurt işletmecisi Ahmet Ekinci ve Mehmet Gürel’in vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurup ciddi şekilde darp ettiğine dikkat çekti.

Dönmez, zanlının, Mehmet Gürel’in sağ el serçe parmağının kırılmasına, Ahmet Ekinci’nin ise sol ayak bileğinde kırık oluşmasına sebebiyet verip, vahim ve bedensel zarara uğrattığına vurgu yaptı.

Dönmez, zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Dönmez, zanlının 30.09.2019 tarihinden itibaren KKTC’de izinsiz ikamet ettiği ve yasal statüde olmadığının tespit edildiğini mahkemeye aktarıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Elis Sönmez, müvekkilinin tutuklu yargılanması talebine itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75