Seri hırsızlık yaptılar, 2 yıl 6’şar ay ceza aldılar

banner37

Pandemi nedeniyle işyerlerinin kapalı olmasını fırsat bilerek birçok işyerinden hırsızlık yapan Mahmut Çal ve Ali Aslan, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulunarak mahkum edildi

banner87
Seri hırsızlık yaptılar, 2 yıl 6’şar ay ceza aldılar
banner90
banner99

   Covid-19 virüsünün mart ayı başında ülkemizde görülmesiyle birlikte tüm işyerlerinin kapatılmasını fırsat bilerek Girne bölgesinde seri halde birçok işyerine girerek hırsızlık yaptıkları belirlenen Mahmut Çal ve Ali Aslan, yargılandıkları Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliği ile aldığı karar dün açıklandı.

   Kararı okuyan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaller, Mahmut Çal ve Ali Aslan’ın 2020 yılı Mart ve Nisan ayları içerinde Girne’de faaliyet gösteren Hititbet, Canlıbalık, Carob, Lemos ve Kıbrıs Evi isimli işletmelerden hırsızlık yaptığını söyledi.

   Sanıkların söz konusu işletmelerden tablet, 4 cep telefonu, 8 şişe içki, 5 bin 320 0 TL, birçok eski Türk Lirası kâğıt para, çeşitli madeni döviz paralar, 150 Euro ve eşyalar çaldıklarını kaydeden Cemaller, sanıkların olay mahalli ve çevrelerindeki işletmelerin kamera görüntülerinden yapılan incelemeler sonucu tespit edildiklerini söyledi.

   Sanıkların pandemi döneminde işsiz ve parasız kaldıkları için bu suçları işlediklerini söylediklerini kaydeden Cemallar, “Sanıklar bir yere girip çaldıkları ile geçinmeye çalışmadılar. Birçok yere girdiler” dedi.

   Hırsızlık suçlarının yaygınlaştığına, toplum huzurunu bozduğuna vurgu yapan başkan Cemaller, sanıkların 20 yaşında genç ve sabıkasız olduklarını, bu hususun lehlerinde değerlendirildiğini söyledi.

   Cemaller, sanıkları “Bina Açma, Mülke Tecavüz ve Sirkat” suçlarından 2 yıl 6’şar ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75