banner6

Seri taciz zanlısı serbest kaldı

banner37

Seri taciz zanlısı serbest kaldı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 2018 yılında üniversiteye ait öğrenci otobüsünde birçok kadın öğrencinin yanı sıra 12 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan ve bu suçu geçen süre zarfında seri olarak işlemeye devam ettiği ortaya çıkan Ahmet Bilgili, 4 kadına daha cinsel saldırıda bulunmaktan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı ve davaları görüşülünceye kadar serbest bırakıldı.

   Üniversite otobüsünde cinsel tacize uğrayan genç bir kadının, Ahmet Bilgili’yi gazetede aleyhinde çıkan benzer bir haberi görüp, polise şikayet etmesiyle zanlının seri olarak suç işlemeye devam ettiği ortaya çıkmıştı.

   Taciz mağduru kadının yaşadığı tacizi üniversitenin “itiraflar” isimli bloğuna yazması ve zanlının isim ve resmini paylaşmasıyla üç kadın daha zanlı Ahmet Bilgili tarafından taciz ve takip edildiğine yönelik polise bilgi vermişti.

   “Cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklanan 27 yaşındaki Ahmet Bilgili, dün teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Gencer, 2022’nin Mart ayı içerisinde Lefkoşa’da sakin Ahmet Bilgili’nin bir üniversiteye ait otobüs içerisinde seyahat etmekte olan Lefkoşa’da sakin bir kadın öğrencinin kalçalarına erkeklik organını sürtmek ve elini omzuna atmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

   Olayın polise 13.04.2022 tarihinde bildirildiğini söyleyen Gencer, zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Gencer, meseleyle ilgili başlatılan soruşturmada şikayetçinin zanlıyı internet haberlerinde çıkan eski bir haberden görüp tanıdığı ve polise geldiğinin tespit edildiğini anlattı.

   Meselede toplam 4 kadının şikayeti olduğuna vurgu yapan Gencer, yasal statüsü bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 400 bin TL, bir kefilin ise 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110