banner6

“Seri tacizci turist” 3 buçuk yıl hapis yatacak

banner37

“Seri tacizci turist” 3 buçuk yıl hapis yatacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   KKTC’ye turist olarak giriş yapan ve kasım ayında Lefkoşa Mahkemeler binası etrafındaki sokaklarda birkaç saat arayla güpegündüz 2’si çocuk 4 kadına cinsel saldırıda bulunan Salman Salman, 3 buçuk yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.

   Kararı okuyan Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın işlediği suçların toplumda infial yaratan çok ciddi ve yaygın suçlar arasında olduğuna işaret etti.

   Cinsel dokunulmazlık ve vücut dokunulmazlığının önemine vurgu yapan Katip, toplumda infiale neden olan bu suçları işleyenlere karşı kadınları ve çocukları korumak için hapislik cezası verilmesi gerektiğini kaydetti.

   Katip, cinsel suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğini belirterek sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değindikten sonra sanığa oybirliğiyle üç buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Birkaç saat arayla 2’si

çocuk, 4 kadına saldırmıştı

   Sanık Salman Salman, 1 Kasım 2021 tarihinde, saat 10.30 raddelerinde Lefkoşa Surlariçi Mahmut Paşa Sokak üzerinde yürümekte olan G.A.’nın (K-32) rızası hilafında kalçasını sıkmak suretiyle cinsel saldırıda bulunmuştu.

   Salman, aynı gün saat 12.40’ta Lefkoşa’da Polis Sokak üzerinde yürümekte olan A.U.’nun (K-43) rızası hilafında kalçasını sıkmak ve eteğini çekmek suretiyle cinsel istismarda bulunmuş ve her iki elini yana doğru açıp gelişigüzel sallamak suretiyle uygunsuz tavrı harekette bulunduktan sonra “A.., a…” diye bağırmak suretiyle cinsel tacizde de bulunmuştu.
   Sanık Salman, aynı gün saat 13.45’te ise Lefkoşa Surlariçi Tanzimat Sokak üzerinde yürümekte olan B.İ.’nin (K-15) rızası hilafında kalçasına parmak atmak suretiyle çocuğa cinsel istismar suçunu işlemişti.
   Sanık, aynı gün saat 13.30 raddelerinde ise Lefkoşa Reşadiye Sokak üzerinde yürüyen E.Ç.’nin (K-15) rızası hilafında sağ omzunu okşamak suretiyle yine çocuğa cinsel istismarda bulunmuştu.

   Ayrıca sanık Salman, 30 Ekim 2021 tarihinde Lefkoşa Merit Casino’daki ofis içerisinde G.B.’ye ait kahverengi çanta içerisindeki 250 dolar, 1 adet altın kolye, TC kimlik kartı, KKTC kimlik kartı ve oğluna ait TC kimlik kartını da sirkat etmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110