'Seri tecavüzcü' şüphesi!

banner37

Sosyal medya üzerinden tanıştığı genç kadına tecavüz ettiği suçlamasıyla poliste tutuklu bulunan Mürsel Aydın hakkında bir başka kadın daha aynı suçlamayla polise başvurdu. Polis, Aydın’ın benzer şekilde başka suçlarda işlemiş olabileceğine inanıyor

'Seri tecavüzcü' şüphesi!

Emine UYSAL

Lefkoşa’da 21 yaşındaki E.G.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mürsel Aydın hakkında 23 yaşındaki bir kadın daha tecavüz iddiasıyla şikayette bulundu.

23 yaşındaki B.E.’nin, KIBRIS Gazetesi’nde “Tecavüz edip, limana koştu” haberini okuduğu ve cesaretini toplayıp, polise giderek, zanlı hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

23 yaşındaki B.E, zanlı Mürsel Aydın’la internette tanıştığını, güvenini bir yılın sonunda kazandığını ve sadece konuşup, bir şeyler içmek için buluşmaya ikna ettikten sonra, zorla tecavüz ettiği yönünde polise ifade verdi.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, zanlının aleyhine ikinci tecavüz şikayetinin bulunması üzerine soruşturmayı daha da derinleştirdi.

Her iki olayda da zanlı Mürsel Aydın’ın tecavüz mağduru kadınlarla internette tanıştığı, uzun süre zarfında buluşmaya ikna ettiği ve zorla tecavüz ettiği iddia edildi.

Polis, aynı şahsın başka kadınlara da cinsel saldırıda bulunup, bulunmadığıyla ilgili soruşturmayı daha da derinleştirdi.

“E.G.’yi buluştuktan sonra zorla evine götürüp, tecavüz etti”

Zanlıyı geçtiğimiz Salı günü mahkemeye çıkaran polis memuru Hamza Tarman, zanlının yaklaşık 1 yıl önce Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 21 yaşındaki E.G.’yi 20 Haziran tarihinde kalmakta olduğu Lefke bölgesinden alarak Lefkoşa’ya geldiklerini ve öncelikle henüz tespit edilemeyen bir markette durup alkollü içecek aldıklarını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı ile müştekinin daha sonra YDÜ yakınlarında boş bir alanda durup alkol alıp sohbet ettiklerini kaydeden Tarman, akabinde müştekinin bir eğlence yerine gitmeyeceklerse, kendisini eve bırakmasını talep etmesi üzerine zanlının önce Küçük Kaymaklı’da kaldığı evden geçip bir şeyler alması gerektiğini söylediğini ve eve gittikleri esnada araçtan inmek istemeyen müştekiyi zorla indirip eve götürdüğünü söylemişti.

Zanlının daha sonra zorla alıkoyduğu E.G.’ye cinsel saldırıda bulunduğunu belirten Tarman, zanlının aynı araçla 21 Haziran günü 03.00 saatlerinde kızı geri Lefke bölgesindeki evine götürüp bıraktığını mahkemeye aktarmıştı.

Tarman, olaydan sonra zanlının arandığını ve 22 Haziran tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan kız arkadaşıyla çıkış yapmak isterken tespit edilip, tutuklandığını söylemişti.

Tarman, meselenin ciddi ve geniş kapsamlı olduğunu, DNA incelemelerinin tamamlanması için Türkiye’den sonuçların beklendiğini, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri ile ses kayıtları olduğunu belirterek, zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etmişti.

Zanlı, poliste tutuklu

Yargıç Cenkay İnan, meselenin çok ciddi bir mesele olduğunu, tahkikatın tamamlanmadığını, alınması gereken ifadeler ve uzman ekiplerinin incelenmesi gereken belgeler ve raporların olduğunu belirterek, zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar vermişti.

Zanlının 8 günlük tutukluluk süresi, 4 Temmuz Çarşamba günü dolacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108