Ses kaydının içeriği araştırılıyor

banner37

Kız kardeşine 4 yıl önce cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan 27 yaşındaki A.K. ile ilgili soruşturmasını sürdüren polis, mağdur kız ile zanlı arasında geçen ses kaydına ulaştı

Ses kaydının içeriği araştırılıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 4 yıl önce kız kardeşine tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan 27 yaşındaki A.K. isimli zanlının tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.  


Polis, kızın tutuklu olan ağabeyi ile telefonda yaptığı görüşmenin ses kaydına ulaştı.  


Zanlı A.K.’yi dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, ellerine bir ses kaydı ulaştığını ve bu kayıttaki bilgiler doğrultusunda soruşturmanın seyrinin değiştiğini söyledi.


Mahkeme, A.K.’nin 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 27 yaşındaki zanlı A.K.’nin 14.11.2017 tarihinde, saat 23.30 raddelerinde, Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir arazi içerisinde, kullanımında bulundurduğu aracı içerisinde aynı araçta bulunan kız kardeşinin arzusu hilafına cinsel davranışla cinsel tecavüzde bulunmakla methaldar olduğuna vurgu yaptı.


Polis memuru Kazım Sevinç, olayın polisin bilgisine 19.05.2021 tarihinde rapor edildiğini ve zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.


Sevinç, zanlının kız kardeşinin olayı anlatan bir ifade verdiğini ancak şikâyetçi olmadığını mahkemeye aktardı.


Sevinç, hem müşteki hem de zanlının ‘psikiyatr raporlarının’ geldiğini, ancak polise gelen bir ses kaydıyla soruşturmanın seyrinin değiştiğini mahkemeye aktardı.


Sevinç, aranan iki kişi olduğuna vurgu yapıp, zanlının poliste 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının poliste 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75