banner6

“Sessiz ol, ne istersek yap yoksa sana zarar vereceğiz”

banner37

“Sessiz ol, ne istersek yap  yoksa sana zarar vereceğiz”
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Afrika kökenli iki zanlı, evine götürecekleri 25 yaşındaki Afrika kökenli kadını, bıçakla tehdit edip, zorla tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   Polis, iki zanlının “Sessiz ol ne istersek yap veya sana zarar vereceğiz" deyip kadına şiddet tehdidinde bulunduktan sonra araç içinde zorla tecavüz etmekle methaldar olduklarına ayrıca gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiklerine vurgu yaptı.
   “Cinsel Tecavüz”, “Soygun”, “İnsan kaçırma”, “Cinsel dokunulmazlığı ihlal amacıyla zorla alıkoyma”, “Şiddet tehdidi”, “Darp” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar C.N.N. (E- 24) ve C. E.O. (E-24)
dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 6 gün tutukluluk emri alındı.

Evine götürecekler diye arabaya alıp, kaçırdılar

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palayık’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, 17.06.2022 tarihinde saat 00.20’de Girne'de, Ziya Rızkı Caddesi üzerinde ZML 104 plakalı salon araçları ile geçmekte olan iki zanlının, evine bırakmak için aldıkları Girne'de sakin M.A.O.’nun (K-25) Girne-Lefkoşa yoluna çıktıktan sonra gitmek istediği yöne dönmedikleri için araçtan inmek istemesi üzerine tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları ağız uzunluğu 9 cm toplam uzunluğu 20.5 cm olan kırmızı saplı bıçağı kadına gösterip,“Sessiz ol.Ne istersek yap veya sana zarar vereceğiz” deyip şiddet tehdidinde bulunduklarına dikkat çekti.

   Polis memuru Ozan Kuşak, zanlıların, müştekiyi zorla kaçırdıktan sonra,Erülkü çemberinin güney kısmında bulunan boş araziye götürüp, zorla alıkoyup konu araçtazanlı C.N.N.’nin adı edileni tuttuğunu, zanlı C.E.O.'nun da müştekiye cinsel tecavüzde bulunduğuna vurgu yaptı.

Tecavüz ettikten sonra soygun suçu da işlediler

   Ozan Kuşak, iki zanlının, kadının çantası içerisinde muhafaza ettiği 320 TL nakit parası ile kadın parfümünü zorla alarak soygun suçunu işlediklerine dikkat çekti.
   Kuşak, zanlıların olayda kullandıkları bıçak, olay esnasında müşteki ve zanlıların giymekte oldukları iç çamaşırı ve kıyafetler, kadın parfümü ve 210 TL nakit paranın tespit edilip emare olarak alındığını anlattı.
Meselenin Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisine giren çok ciddi suçlar olduğuna vurgu yapan Kuşak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen emri onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104