banner6

Sevenleri cami avlusuna sığmadı

banner37

Ülkemizin tanınmış ve önde gelen avukatlarından olan Hasan Nidai Mesutoğlu, dün Lefkoşa Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı

Sevenleri cami avlusuna sığmadı
banner150

banner150

banner99

   Hukuk camiasının sevilen isimlerinden avukat Hasan Nidai Mesutoğlu, Lefkoşa’da İsmail Safa Camisi’nde dün öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları içerisinde Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

   Perşembe sabahı yaşamını yitiren Mesutoğlu’nun ölümü ailesi, akrabaları ve hukuk camiası başta olmak üzere tüm yurtta üzüntü ile karşılandı.

   Mesutoğlu’nun cenazesinin gerçekleştiği Lefkoşa İsmail Safa Camisi’nin avlusu sevenlerinin gönderdiği ve getirdiği çiçek ve çelenklerle donatıldı.

Sevenleri, cami avlusuna sığmadı

   Öğretmen, siyasi kimliğini geride tutarak avukatlık mesleğini şevkle yürüten ve ihtiyacı olanlara elinden geldiğince yardımlarını esirgemeyen Hasan Nidai Mesutoğlu’nun cenaze törenine yoğun bir katılım oldu.

   Duayen ceza avukatlarından olan ve yaşamının son günlerine kadar mahkemede dava duruşmalarını sürdüren avukat Hasan Nidai Mesutoğlu’nun cenazesine, ailesinin yanı sıra, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bakanlar, milletvekilleri, siyasi parti başkanları, hukuk camiasının her kademesi ve sevenleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104