banner6

Sevgen Yağlı, hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Sütlüce kavşağında meydana gelen korkunç kazayla ilgili tutuklanan kamyon şoförü Özcan Özdemir, yargılanıncaya kadar 3 bin TL nakdi teminatla serbest kalırken, ağır yaralanan traktör sürücüsüyle ilgili iyi haber geldi.

Sevgen Yağlı, hayati tehlikeyi atlattı
banner99

Sedef BOŞNAK
Sütlüce kavşağında meydana gelen korkunç kazayla ilgili tutuklanan kamyon şoförü Özcan Özdemir aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.
2005’ten beridir ülkede izinli şoför olarak çalışan Özcan Özdemir, aleyhindeki “dikkatsiz sürüş”, “kavşağa geldiğinde süratini salim hale indirmeme” ve “65 kilometre sürat tahdidine uymama” gibi suçlardan, ileride yargılanmak üzere, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Kaza sonucu ağır yaralanan traktör sürücüsü 74 yaşındaki Sevgen Yağlı’nın ise hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Sevgen Yağlı’nın, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nden Cerrahi Servis’e alındığı bildirildi.
Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Geçitkale Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Doğan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mehmet Doğan, 10 Kasım 2017’de, saat 09.15’te, Ercan-İskele anayolu üzerinde meydana gelen kazayla ilgili mahkemeye bilgi verdi.
Mehmet Doğan, Sevgen Yağlı yönetimindeki BB 167 plakalı traktör ile Sütlüce köy kavşağından dikkatsizce Ercan - İskele anayoluna giriş yapıp İskele istikametine doğru dönüşe geçtiği sırada, o esnada anayol üzerinde İskele istikametine doğru dikkatsizce seyreden zanlının yönetimindeki GP 380 plakalı kamyonun önünü tıkaması sonucu, her iki aracın çarpıştıklarını anlattı.

Doğan, kaza sonucu ağır yaralanan Sevgen Yağlı’nın hayati tehlikeyi atlatıp, kaldırıldığı hastanenin cerrahi servisinde müşahede altına alındığını belirterek, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını dile getirdi ve mahkemeden uygun bir teminat talep etti.
Yargıç Gökan Asafoğulları, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıyı 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Gökan Asafoğulları, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
Asafoğulları, ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı 1 kefilin de 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi ve zanlının, haftada 1 kez en yakın polis karakoluna giderek, imza atmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104