Sevgilisini kurtarmak isterken, kendi başını da derde soktu

banner37

Sarah Kuassem Ahmad Altawwet, tecavüzle suçlanan erkek arkadaşını kurtarmak için, müşteki kadından şikayetini geri çekmesini istediği suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Sevgilisini kurtarmak isterken, kendi başını da derde soktu
banner90
banner99

Meyil AVCAN

   Girne’de 30 Nisan’da meydana gelen cinsel tecavüz olayının mağduru olan kadından şikayetini geri çekmesini isteyen ve zanlının ailesinin kendisiyle görüşmek istediği yönünde mesaj atan Sarah Kuassem Ahmad Altawwet isimli genç kadının kendi başı da yasalarla derde girdi.

   Erkek arkadaşını cinsel tecavüz suçlamasından kurtarmaya çalışan Altawwet, mağdur kadını telefonla arayıp şikayetini geri çekmesini talep ettiği için ‘tanıklara müdahale etmek’, mesaj atarak zanlının ailesinin kendisiyle görüşmek istediğini yazdığı için de ‘telefonda tacizde bulunmak’ suçlamalarından tutuklandı.

   Sarah Kaussem Ahmad Altawwet, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçlamalardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Özmüezzin, zanlı Sarah Kuassem Ahmad Altawwet’in “Tanıklara Müdahale” ve “Telefonda Taciz” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

   Zanlı Altawwet’in 30 Nisan’da meydana gelen “Cinsel Tecavüz” meselesiyle alakalı, müştekiyi arayarak zanlının annesinin durumunun iyi olmadığı gerekçesiyle şikâyetini geri çekmesi istediğini belirten Özmüezzin, daha sonra ise mesaj atarak zanlının ailesinin müştekiyle görüşmek istediğini kaydetti.

   Özmüezzin, zanlı Altawwet’in Ürdün uyruklu olduğunu ve ülkemizde öğrenci statüsünde bulunduğunu ifade ederek, söz konusu zanlının “Cinsel Tecavüz” meselesindeki zanlının kız arkadaşı olduğunu belirtti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Özmüezzin, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminat koşullarına bağlanması talebinde bulundu.

   Yargıç Meltem Dündar, cinsel tecavüz suçu mağduru olan tanığa müdahale ederek şikayetini geri çekmesi talebinde bulunduğu yönünde ifade temin edildiğini dile getirerek, davaya konu mesajlaşmanın tespit edilerek emare olarak alındığını kaydetti.

   Dündar, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giderek ispat-ı vücutta bulunmasına karar vererek, 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75