banner6

Sevim Ebeoğlu son yolculuğuna uğurlandı

banner37

AEL Limasol ve Doğan Türk Birliği’nde uzun yıllar futbol oynayan Sevim Ebeoğlu toprağa verildi.

Sevim Ebeoğlu son yolculuğuna uğurlandı
banner99

Kıbrıs futbolunun efsane isimlerinden 87 yaşındaki Sevim Ebeoğlu bugün Girne’de son yolculuğuna uğurlandı.

Girne’de düzenlenen cenaze töreninde, Sevim Ebeoğlu Fenerbahçe, AEL ve DTB formalarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Ebeoğlu, Girne Nurettin Ersin Paşa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Karaoğlanoğlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

banner134

Sevim Ebeoğlu kimdir?

Sevim Ebeoğlu, ismi en fazla bilinen futbol efsanelerinden biridir. Kıbrıs’ta ortak liglerin olduğu Kıbrıs Futbol Federasyonu (1934 – 1955) döneminde gol kralı olan ilk ve tek Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu, Kıbrıs futboluna damgasını vuranlar arasında önemli yer tutuyor.

2 kez AEL Limasol iki kez de Doğan Türk Birliği’nde gol krallığı yaşayan Sevim Ebeoğlu, AEL’in kazandığı 5 şampiyonluğun 3’üne imza attı. AEL’deyken 1950’de Panathnaikos (Yunanistan) ve Hava Gücü’ne, 1953’de İsrail’e karşı sahaya çıkan Sevim Ebeoğlu zaman zaman Kıbrıslı Türk takımları tarafından da takviye alındı.

Uzun yıllar Doğan Türk Birliği Spor Kulübü’ne de farklı hizmetler sunan ve ismi Girne’deki Barış Parkı’na da verilen Sevim Ebeoğlu, adadaki iki toplumun yakınlaşması çabalarına da sportif bir çabayla destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104