banner6

Seyrüsefer affıyla ilgili fırsat penceresi kapanıyor

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, 3 aydan beridir yürürlükte olan ve 14 Haziran’da mesai bitimiyle son bulacak seyrüsefer affı konusunda halka çağrıda bulunarak, aftan henüz yararlanmayan vatandaşların bir an önce yararlanmalarının kendileri için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

Seyrüsefer affıyla ilgili fırsat penceresi kapanıyor
banner151

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Dürüst, “Vatandaşlarımızı büyük ölçüde rahatlatacağına inanarak, yaklaşık olarak 3 ay önce yasa haline getirdiğimiz ve 14 Haziran 2017’de mesai bitimiyle birlikte son bulacak Seyrüsefer Affı Yasası uzatılmayacak, tekrar edilmeyecektir” diyen Bakan Dürüst, henüz aftan yararlanmayan vatandaşlara çağrısını yineledi.

Seyrüsefer Affı Yasası’nın bir kez daha tekrarlanmayacağının veya uzatılmayacağının altını çizen Bakan Dürüst, 14 Haziran’dan sonraki aşamada ise kayıt altına alınan araçların seyrüsefer çıkarma şekliyle ilgili de çalışmaların süratle başlatılacağını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, seyrüsefer affının, özellikle kayıttan düşmüş araç sahiplerine büyük bir rahatlama getirdiğini de belirterek, bunun son şans olduğunu, affın uzatılmasının ya da bir sonraki dönemlerde yeniden gündeme gelmesinin mümkün olmayacağını, bu nedenle de herkesin bu aftan yararlanması gerekliliğinin altını çizdi.

Araç kayıt birimleri cumartesi de açık olacak

“Aftan yararlanmak isteyenlere kolaylık olması amacı ile 10 Haziran Cumartesi günü, Lefkoşa, Gazimağusa ve Güzelyurt Araç Kayıt birimlerimiz, 08.00-13.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında da hizmet verecektir” diyen Bakan Dürüst, çalışan ve hafta içerisinde bu işlemi yaptıramayanlara, bu uygulama ile büyük kolaylık olacağı inancını taşıdıklarını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, sürücülere, trafik kurallarına uygun hareket etmeleri, dikkatli olmaları, araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları, alkollü araç kullanmamaları konusunda da uyarıda bulundu. 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 14:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110