banner6

Seyrüsefer dolandırıcılığına dikkat!

banner37

Seyrüsefer harcını internetten ödemek isteyen ve Google üzerinden “KKTC Seyrüsefer” araması yapan araç sahipleri kopyalanmış sayfalara yönlendiren dolandırıcılar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığını harakete geçirdi.

Seyrüsefer dolandırıcılığına dikkat!
banner150

banner150

banner99

Konu ile ilgili Açıklama yapan Bakanlık vatandaşları uyardı

İşte açıklama;

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Seyrüsefer harcını internetten ödemek isteyen ve Google üzerinden “KKTC Seyrüsefer” araması yapan araç sahipleri, dolandırıcılık amacıyla açılmış internet siteleri ile karşılaşmaktadır. 
Son olarak, yine aynı amaçla “e-odeme.com” ve "e-bubgov.mobi" alan adlarını kullanan iki internet sitesi tespit edilmiştir. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, söz konusu sitelerin engellenmesi için hemen harekete geçmiştir.
Motorlu araçların seyrüsefer, muayene ve yurt dışı çıkış harçlarının internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceği tek adres, Vergi Dairesi’ne ait “https://online.vergi.gov.ct.tr” adresidir. Bu siteye Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın internet sitesi “www.bub.gov.ct.tr” üzerinden de bağlantı verilmektedir. 
Araç sahiplerinin, internet üzerinden yapacakları harç ödemelerinde devlet kurumlarına ait internet sitelerini kullanmaları önemle rica olunur.   

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104