Siber: Bir çok alanda toplumsal cinsiyet eşitliğine göre davranılmıyor

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikasının (Kamu-Sen) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreterliği ve Kadın Hakları Komitesi üyelerini kabul etti.

Siber: Bir çok alanda toplumsal cinsiyet eşitliğine göre davranılmıyor
banner90
banner99

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre Meclis Şeref Salonu’nda yer alan kabulde konuşan Siber, Kadınlar Günü’nün toplumsal farkındalığı yaratmak adına önemli bir gün olduğunu belirtti.

Siber, bu vesileyle mevcut sorunların dile getirildiğini ve sorunlara üretilebilecek çözüm önerilerinin tartışıldığını söyledi.

banner134
Fırsat eşitliği bakımından ülkede kadınlar ve erkeklerin eşit olduğunu ifade eden Siber, göze batmasa bile birçok alanda toplumsal cinsiyet eşitliğine göre davranılmadığının görüldüğünü vurguladı.

Siber “Bunu bilmek aslında çözüm üretebilmektir. Bu konuda sorun varsa sorunun nedenlerini irdelemek ve çözüm üretmek toplumsal mutluluğu arttıracaktır. Çünkü toplumsal mutluluk, bir ülkenin kadını, erkeği, genci, yaşlısı ve çocuğu ile mutlu olmasıdır” dedi.

Kamu Sen üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Meclis Başkanı Siber, bu sorunların sürekli olarak gündeme getirilmesini diledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 15:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75