banner6

Siber: Çocuklarımız, yarına güvenle baksın

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kültürel gezi kapsamında KKTC’de bulunan Yılmaz Karaca başkanlığındaki Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyetini kabul etti.

Siber: Çocuklarımız, yarına güvenle baksın
banner151 banner143

Cumhuriyet Meclisi Mavi Salonda gerçekleşen kabulde konuklara hitaben bir konuşma yapan Siber, Meclisin yapısı hakkında bilgi vererek konukları Meclis’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Siber, Kıbrıs Türkü’nün yarım asırdır adada devam eden Kıbrıs sorununu çözme iradesinin yüksek olduğunu belirtti, ancak sorunun uluslararası boyutları olması nedeniyle tek başına Kıbrıslı Türklerin iradesi ile çözülebilecek bir sorun olmadığını söyledi.

Sibel Siber, konuşmasının devamında şunları aktardı:

‘Ümit ediyoruz ki siyasi eşitliğe dayalı, iki halkın varlığına saygılı, iki toplumlu ve iki bölgeli, yaşayabilir ve barışı da içselleştirmiş bir çözüm olur. Çünkü bizlerin kendi kimliğimizle varlık mücadelemiz  çok uzun yıllara dayanmaktadır. Biz diyoruz ki bugünümüz ve yarınımız güzel olsun. Çocuklarımız yarına güvenle baksın ve bu güzel adada insanlarımızın yaşam kalitesi artsın.’

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da, federasyon ile KKTC’de faaliyet gösteren gazeteci örgütlerinin yakın ilişkileri olduğunu ifade ederek, sıklıkla bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 19:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104