banner6

Siber: Kamu kaynaklarının kişisel çıkar için kullanımı toplumsal barışa zarar verir

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kamu kaynaklarının kişisel çıkar ve menfaat gözetmeden, yurttaşlar arasındaki eşitlik ilkesini gözeterek, etkin ve verimli kullanılmasının önemli olduğunu belirtti. Siber, “Aksi tutumlar emeğin değerini önemsizleştirir, sosyal adalete ve toplumsal barışa zarar verir” dedi.

Siber: Kamu kaynaklarının kişisel çıkar için kullanımı toplumsal barışa zarar verir
banner99

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı mesajı yayımladı.

Siber mesajında söyle dedi:

“Günümüz dünyasında geçmişten bugüne değişmeyen kural şudur: ‘Var olmak istiyorsak üretmeliyiz, üreten toplum kazanır ‘  Üretmek ise emek ister.  Şu bir gerçek ki, emeğin ve emekçinin  değerini   bilen, gelir paylaşımında hak -adalet ilkelerini gözeten, barış kültürünü, demokrasiyi özümsemiş  toplumlar  kaybetmez.

Emek vermeden, alın teri dökmeden, üretmeden, kısacası haksızca elde edilen ve adil olmayan kazanımlar,  çalışma motivasyonuna zarar verir.

Kamu kaynaklarının kişisel çıkar ve menfaat gözetmeden, yurttaşlar arasındaki eşitlik ilkesini gözeterek, etkin ve verimli kullanılması önemlidir;  aksi tutumlar emeğin değerini önemsizleştirir, sosyal adalete ve toplumsal barışa zarar verir.

Ülkemizde üretimin ve emeğin değerini  tam olarak içselleştirdiğimiz, çalışma barışına önem verdiğimiz, hak - adalet ve eşitlik ilkeleriyle koruduğumuz sürece  daha onurlu, özgüveni ve aidiyeti  daha yüksek bir toplum olacağımıza olan inancımla tüm emekçilerin 1 Mayıs  İşçi ve Emekçi bayramını kutlarım.“

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 19:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104