banner6

Siber'den Dizdarlı'ya ziyaret

banner37

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’yı ziyaret etti.

Siber'den Dizdarlı'ya ziyaret
banner150 banner150 banner151 banner143

Meclis Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, görüşmenin başında bir açıklama yapan Siber, kurumlar arasında ne kadar sağlıklı ilişkiler kurulursa bunun faydasının halk tarafından o kadar fazla görüleceğini söyledi.

Devletin denetim mekanizmalarının, halka ve yaşam kalitesine olumlu yansımasından dolayı, demokratik hukuk devletlerinde çok önemli olduğunun altını çizen Siber, Meclis, Ombudsman ve Sayıştay’a bu anlamda önemli görevler düştüğünü belirtti.

Siber, vatandaşın devletin işleyişi ya da maruz kaldığı haksızlıklar ile ilgili şüphesi ve endişesi varsa ve bununla ilgili Ombudsman’a fazla sayıda dilekçe geliyorsa bu konunun iyileştirilmesi için ve devlet birey arasındaki güveni artırmak için daha çok adım atılması gerektiğini ifade etti.

Elbirliği ile çalışarak daha iyiyi bulmak adına gayret gösterilmesi gerektiğini söyleyen Siber, geçtiğimiz günlerde Başbakan ve Yüksek Mahkeme Başkanı ile yapmış olduğu görüşmeyi anımsattı.

Ziyaret vesilesiyle, karşılıklı yapılabilecekler ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını dile getiren Siber, Dizdarlı’ya görevinde başarılar diledi.

Çalışmalar hız kazanacak

Ombudsman Emine Dizdarlı da konuşmasında ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki süreçte Meclis Dilekçe ve Ombudsman Komitesi raporlarının da süratle meclisin bilgisine geleceğini söyledi.

Yüz yüze görüşme ve işbirliğinin hem kendileri hem de gerekli bilginin doğru aktarılması adına önemli olduğunun altını çizen Dizdarlı, önümüzdeki dönemde gerekli yasal çalışmaların yapılabilmesi adına Meclisten destek isteyeceklerini söyledi.

Dairede sundukları hizmetin vatandaşa yönelik olduğunu vurgulayan Dizdarlı, “Elimizden geldiğince tüm çalışmalarımızı etkin şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 16:24
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110