Sıcağın altında oy izdihamı

banner37

Türkiye’de 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için KKTC’deki oy verme işlemi dün başladı

Sıcağın altında oy izdihamı
banner87

Ceren ÖZBİL

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ikamet eden ve yurt dışı seçmen kütüğünde kaydı bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için dün KKTC’de oy kullanmaya başladı.

Oy verme işlemi nedeniyle KKTC’deki tek oy kullanma yer olan 20 Temmuz Fen Lisesi önünde uzun kuyruklar oluştu. Yoğunluğu gören bazı seçmenler, oy kullanmaktan vazgeçerek geri döndü.

Okul içerisinde başlayan kuyruğun ucu Atatürk Kültür Merkezi’ne kadar dayandı. Yoğunluk nedeniyle oy vermeye gelen bazı seçmenler araçlarını park edecek yer bulamadı.

Birçok sürücü arabasını yolun kenarına ya da kaldırımlara park etmek zorunda kaldı.

Köylerden otobüsler kalktı...

Türkiye’de 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için KKTC’deki tek oy kullanma yerinin 20 Temmuz Fen Lisesi olması nedeniyle birçok köyden otobüs kaldırıldı.

Otobüslerle gelen seçmenler oyunu kullanıp geri döndü.

Trafik kazaları oldu...

Oy kullanma işlemi nedeniyle 20 Temmuz Fen Lisesi civarında trafik sıkıştı. Sıkışan trafik beraberinde ufak trafik kazalarını da getirdi.

Polis kazalara müdahale ederek trafiğin akışını sağladı.

Baygınlık geçirenler de vardı...

Oy kullanmak için Dörtyol’dan otobüsle Lefkoşa’ya gelen Hadis Ömer İltuş isimli bir vatandaş sıcağın altında oy kullanmak için sıra beklerken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

İltuş’un yakınları, oy kullanma yeri yakınlarında görevli bir ambulans olmaması nedeniyle isyan etti. Aile ayrıca hastaneden gelen ambulansın da geç geldiğini iddia ederek Sağlık Bakanlığı’na bu gibi konularda daha hassas davranması için çağrı yaptı.

Oy kullanma işlemi devam ediyor

Türkiye’de yurt dışı seçmen kütüğüne kaydı bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bugün ve yarın da Lefkoşa’da bulunan 20 Temmuz Fen Lisesi’nde 09.00 ile 21.00 saatleri arasında oy kullanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER