Şiddete hapis cezası

banner37

Geçtiğimiz yıl Eren Hacımusaoğlu'nu elleri ve ayakları ile ciddi şekilde darp edip, burnunun kırılmasına neden olan Mehmet Alkış 5 ay, Sinan Dilim ise 9 ay hapis cezası aldı

Şiddete hapis cezası
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz yıl Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu'nu elleri ve ayakları ile ciddi şekilde darp edip Emre Hacımusaoğlu'nun burnunun kırılmasına neden olan Mehmet Alkış 5 ay, Sinan Dilim ise 9 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Vahim zarar” suçuyla itham edilen iki sanık suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Ergin Atıcı ve sanıkların avukatları hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı aleyhine getirilen davalardan kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

banner134
Başkan Gazi, sanıkların işlediği vahim zarar suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Gazi, Hayat ve Vücut Bütünlüğü Hakkı’nın Anayasa ile korunduğuna ve hiç kimsenin bir başkasını kanunsuz olarak yaralamaya hakkı olmadığına dikkat çekti.

Gazi, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sanık Sinan Dilim’in kavga ve vahim zarar suçlarından sabıkası olduğunu belirten Gazi, ceza takdir ederken sanıklar arasında ayrım yaptıklarını kaydetti.

Gazi, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra suçlu bulup mahkûm ettikleri vahim zarar suçundan Sinan Dilim’e 9 ay, Mehmet Alkış’a 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75