Sigara denetiminde, denetçiye saldırıldı!

banner37

Sağlık Bakanı Filiz Besim’in de aralarında bulunduğu bir meyhanede, kapalı ortamda sigara içen bireylere yönelik işlem yapmaya çalışan Sağlık Bakanlığı denetçisi saldırıya uğradı, Sağlık Bakanı Filiz Besim ise aynı ortamda hakarete uğradı.

banner87
Sigara denetiminde, denetçiye saldırıldı!
banner99
banner90

Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, ülke olarak geldiğimiz durumu özetledi.

Ekenoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu akşam beni çok üzen çok da canımın sıkıldığı bir olay yaşadık. Sn. Bakanımız ile bulunduğumuz bir meyhanede gözümüzün içine baka baka içilen sigara ‘ya yönelik işlem yapmak isteyen personelimizin üstüne saldırıldı, Bakanımıza hakaret edildi. “Geldiniz de mekanın ağzına s...tınız” laflarına maruz kaldık. Neden “tütün ve tütün ürünleri yasası” gereği Sağlık Bakanlığı denetçisi personelimizin yasayı uygulamaya çalıştığı için... ülke olarak geldiğimiz durum budur arkadaşlar”

Öte yandan, Sağlık Bakanı Filiz Besim ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

banner9
“Sigarasız mekanlara sahip çıkalım. Sigara içilen mekanları yalnızlaştıralım. Gitmeyelim. Bile bile bizi zehirlemelerine izin vermeyelim.

Günlerdir sigara konusunda eleştiriliyoruz. “Kapalı alanlarda sigara içiliyor, sağlık bakanlığı denetim yapmıyor”. Denetim yapıyoruz ceza yazıyoruz. Denetçinin arkasından insanlar sigaralarını yakıyorlar. Başka insanları, çocukları zehirliyorlar. Göz göre göre insanları hasta ediyor rahatsız ediyorlar. Aynı insanlar hastaneye geldikleri zaman mükemmel bir sağlık hizmeti bekliyorlar ve en küçük bir aksaklığı acımasızca eleştiriyorlar. Elbette ki devlet her yurttaşına sağlık hizmeti vermek zorundadır. Ama yurttaşlar da yasalara uymak zorundadır. 

Bu gece 112 komuta merkezimizin Gönyeli Bi Meyhane’de yemeği vardı. Pırıl pırıl tertemiz bir mekanda yemek yedik. Sigara içmek isteyen dışarda sigarasını içti, kimseyi zehirlemedi. 
Teşekkürler Bi Meyhane.

Bakanlık personelleriyle birlikte yine Gönyeli’de başka bir meyhanede “kahve içelim orayı da görelim” dedik. İçeri girildiği andan itibaren sigara kokusu çok keskindi. Biz gelince sigara izmaritleri dolu tablaların üstü tabaklarla örtüldü. Sıhhıye memurumuz “ ne yapayım” dedi. “Uyarın” dedim. Sonra insanlar gayet rahat sigara içmeye başladı. Güya mekanın üstü açılıyormuş. 

Elbette memurumuz müdahale edince olay çıktı. Diyeceğim odur ki eğer adaletin olduğu bir ülkede yaşamak istiyorsak adalete hep beraber sahip çıkacağız. Göz göre göre insanların zehirlenmesine izin veren mekanlara gitmeyeceğiz. Sigara içen insanlara kimseyi zehirlemeye hakları olmadığını hatırlatacağız. Yasalar hepimiz içindir.”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109