banner6

Sığınma Evi kampanyası için toplanan imzalar sunuldu

banner37

Birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütünün yürüttüğü “25 Kasım’a Kadar 25 Bin İmza İle 5 Sığınma Evi” kampanyasının temsilcileri, Başbakanlık’a giderek, sığınma evi için toplanan imzaları Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu’na verdi.

Sığınma Evi kampanyası için toplanan imzalar sunuldu
banner8

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hatice Düzgün başkanlığındaki temsilciler ilk olarak, toplanan imzaları ve taleplerini içeren metni Amcaoğlu’na takdim ederek, ardından Başbakanlık önünde basına açıklama yaptı.

Amcaoğlu’na toplanan yaklaşık 11 bin imzayı takdim eden Düzgün, kampanyanın gerekçesi hakkında Amcaoğlu’na bilgi vererek, talep ve imzalarını Başbakan Hüseyin Özgürgün’e iletmesini istedi.

banner134

Temmuz ayında Kadın Sığınma Evi’nin kapatılması sonrasında, her bölgeye bir sığınma evi yapılması amacıyla projenin başlatıldığına işaret eden Düzgün, kampanya için toplanan imzaların onlarca örgütün çalışmaları sonucu olduğunu söyledi.

Düzgün, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin bir an önce kurulması taleplerini de dile getirdi.

Amcaoğlu: İmzaları Başbakan’a ileteceğim

Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu da, kadın sığınma evi konusunda gösterilen duyarlılığa teşekkür ederek, kendisine takdim edilen talep ve imzaları Başbakan Özgürgün’e ileteceğini söyledi.

Amcaoğlu, sosyal sorumluluk gerektiren konularda yapılan isteklerin önemine işaret etti.

Düzgün: Binlerce imza toplandı

Ardından Başbakanlık önünde açıklama yapan Hatice Düzgün, “25 Kasım’a Kadar 25 Bin İmza İle 5 Sığınma Evi” kampanyasının 4 aydır sürdürüldüğüne işaret ederek, kampanyanın çok başarılı olduğunu ve binlerce imza toplandığını söyledi.

Taleplerini yineleyen Düzgün, “taleplerinin kısmetse olurdan” çok öte bir durum olduğunu, kampanya sayesinde toplumda çok önemli bir farkındalık yaratıldığını kaydetti.

Düzgün, kampanyaları sona erse de, kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 13:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104