Silahlar henüz bulunamadı

banner37

Lefkoşa’da balta ve bıçaklarla girdikleri evde 3 kişiyi darp edip, yaralayarak soymakla suçlanan M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O., 6 gün daha poliste tutuklu kalacak

Silahlar henüz bulunamadı
banner99

BENZER BİR SUÇ DAHA TESPİT EDİLDİ… Zanlılar M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O.’nun tutukluluk süresi dün itibarıyla 6 gün daha uzatılırken, polis, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı M.C.O.’nun 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen “Katle teşebbüs” ve “Vahim zarar” suçuyla ilişkisinin bulunduğunun tespit edildiğini, söz konusu meselede de silah olarak baltanın kullanıldığını bildirerek, diğer zanlıların da bu meseleyle ilgilerinin  olup olmadığının araştırılacağını, ayrıca zanlıların olay günü kullandığı silahların henüz bulunamadığını ifade etti.

Ahmet UÇAR


Lefkoşa’da 25 Şubat akşamı sokağa çıkma yasağını ihlal ederek ellerindeki silah, balta ve bıçakla bir eve girip evdeki 3 kişiyi yaralayıp soydukları iddia edilen zanlılar M.C.O., A.A., T.A., M.A.A. ve I.O., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polis, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı M.C.O.’nun 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen “Katle teşebbüs” ve “Vahim zarar” suçuyla ilişkisinin tespit edildiğini, söz konusu meselede de silah olarak baltanın kullanıldığını bildirerek, diğer zanlıların da bu meseleyle ilgilerinin olup olmadığının araştırılacağını, ayrıca zanlıların olay günü kullandığı silahların henüz bulunamadığını  ifade etti.


Mahkeme, zanlıların aleyhine 6 gün daha tutukluluk emri verdi.

  Meseleyle bağlantılı 2 kişi aranıyor

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, olguları aktardı.


Gencer, zanlılar M.C.O. , A.A., T.A., M.A.A. ve I.O.’nun “Silahlı soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Yaralama”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Gencer, zanlıların 25 Şubat 2021 tarihinde, 23.00-00.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir ikametgaha ev sahibinden izinsiz olarak ve ellerindeki henüz tespit edilemeyen balta ve bıçaklarla suç işlemek amacıyla girdiklerini belirtti.


Gencer, zanlıların, evde bulunan L.K.L., L.C.E., F.K.A. ve U.U.’yu vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurarak ciddi şekilde darp ettiklerini kaydetti.


Zanlıların, F.K.A.’yı henüz tespit edilemeyen sivri uçlu bıçakla sağ kalçasından bıçakladığını dile getiren Gencer, müştekinin kalçasında 1 buçuk cm ve 1 cm boyutlarında iki adet kesik oluştuğunu ifade etti.


Gencer, zanlıların daha sonra yine aynı müştekinin kafasına ikametgâhın oturma odasında duran Lecca marka televizyon ile vurduklarına işaret ederek, konu televizyonun kırılmasına yol açarak “kasti hasar” suçunu da işlediklerini anlattı.


Zanlıların, L.K.L.’nin kapalı bulunan yatak odasını açıp geceleyin ev açma suçunu işlediklerine dikkat çeken Gencer, zanlıların ikametgah sahiplerini etkisiz hale getirip, pasaportlarıyla birlikte telefonlarını, özel eşyalarını ve paralarını alarak soygun suçunu da işlediklerini vurguladı.


Gencer, olayda kullanılan silahların, çalınan pasaport ve paraların henüz tespit edilemediğini, cep telefonlarının ise zanlıların üzerinde bulunduğunu belirterek, aranmakta olan iki şahsın daha söz konusu olduğunu, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının, alınması gereken başka ifadelerin ve meseleyle ilgili hasar tespitinin de yapılması gerektiğini dile getirdi.


Yürütülen soruşturma kapsamında zanlı M.C.O.’nun 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen “Katle teşebbüs” ve “Vahim zarar” suçuyla ilişkisinin bulunduğunu, söz konusu meselede de silah olarak baltanın kullanıldığını bildiren Gencer, soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini açıkladı.


Gencer, serbest kalmaları durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebileceği üzerinde durarak zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75