banner6

Silahlar inceleniyor

banner37

Narkotik polisinin ‘Çıkmaz Sokak’ adını verdiği operasyonda, tasarrufunda şarjör ve mermileriyle 3 adet tabanca, 25 gram kokain ile 10 gram Hintkeneviri ele geçirilen M.A.’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Silahlar inceleniyor
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik polisinin ‘Çıkmaz Sokak’ adını verdiği operasyonda, tasarrufunda şarjör ve mermileriyle 3 adet tabanca, 25 gram kokain ile 10 gram Hintkeneviri ele geçirilen M.A.’nın tutukluluk süresi 5 gün uzatıldı.


Zanlı M.A., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 5 gün tutukluluk emri alındı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 1 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen Çıkmaz Sokak Operasyonu’nda, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada yatak odasındaki kilitli kasa içinde 3 adet kanunsuz ateşli silah ve 26 adet canlı merminin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.


Sevinç, yine zanlının ikametgahında mutfakta iki ayrı poşet içinde yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam nargile ve hassas terazinin bulunarak emare alındığına dikkat çekti.


Zanlının kullanımındaki araçta da bir arama yapıldığını söyleyen Sevinç, şeffaf naylona sarılı 10 gram ağırlığında Hintkeneviri, cam pipo ile küçük hassas terazinin bulunduğunu kaydetti.

“Tabancaları ve kokaini Güney Kıbrıs’a götürecekti”


Sevinç, zanlıdan yapılan soruşturmada 3 adet tabanca, canlı mermiler ve kokaini aranan bir şahıs aracılığı ile KKTC’den alıp Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne götüreceğini beyan ettiğini anlattı.


Sevinç, zanlının tasarrufundaki Hintkeneviri’ni ise bin 400 TL’ye satın aldığını ifade ettiğini belirtti. Polis memuru Mehmet Sevinç, mesele ile ilgili olarak tahkikatın devam ettiğini, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yanı sıra tabancalara balistik inceleme yapılacağını ve aranan kişiler olduğunu söyleyerek, 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110