banner6

Silahlı uyuşturucu zanlısı polise suç ortaklarının adını söyledi

banner37

Silahlı uyuşturucu zanlısı polise suç ortaklarının adını söyledi
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından önceki gün Gazimağusa’da gerçekleştirilen bir uyuşturucu operasyonu, yargıçların kararlarında sıklıkla altını çizdiği “uyuşturucu suçları başka suçlara geçişlerde basamak oluşturuyor” söylemini bir kez daha teyit etti.

   Üzerindeki satışa hazır paketler halinde 25 gram metamfetamin ve 20 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu maddelerle yakalanan 45 yaşındaki E.Ş.Y.’nin ceketinin cebinde şarjöründe 2 adet canlı mermi takılı olan ancak markası belirlenemeyen bir tane de tabanca bulundu. Suçlarını kabul eden E.Ş.Y’nin uyuşturucu ve tabancaları isimlerini de verdiği iki kişiden aldığını söylediği bildirildi, çıkarıldığı mahkemeden soruşturma amaçlı olarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Fırat Kızıltunçlar’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Hasan Selvili, zanlının, ‘Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu’ ile ‘Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde alma ve tasarrufu’ suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Alınan bir bilgi ışığında 23 Mart’ta saat 13.00 sıralarında zanlıyı tasarrufundaki kiralık bir araca binerken tespit edip yakaladıklarını belirten Selvili, zanlının üzerinde ve araçta yapılan aramada, zanlının giydiği montunun iç cebinde markası meçhul 7.65 mm çapında 1 adet tabanca, tabancaya ait şarjör ile içerisinde iki adet canlı mermi, araç içerisinde de şeffaf naylon poşetlerde satışa hazır hale getirilmiş paketler halinde 25 gram ağırlığında metamfetamin ile 20 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri bulduklarını kaydetti.

   İtiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının konu tabanca ve maddeleri aldığı şahısları polise bildirdiğine dikkat çeken Selvili, henüz yeni başlattığı soruşturmayla ilgili daha birçok ifade temin etmesi gerektiğini dile getirdi.

   Ele geçirilen uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne, kanunsuz tabancayı ise PGM Balistik Şubesi’ne gönderdiğini dile getiren Selvili, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve polisin ciddi suçla ilgili tahkikatını tamamlayabilmesi için süreye ihtiyaç duyduğuna bulgu yaparak, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

   E.Ş.Y.’nin ek tutukluluk talebiyle bugün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110