banner6

Şilluris inisiyatif üstlenmeye davet edildi

banner37

“İki Toplumlu Barış İnisiyatifi – Birleşik Kıbrıs”, Temsilciler Meclisi’nin  Enosis plebisiti için devlet okullarında anma düzenlenmesi kararının iptali için Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’i inisiyatif üstlenmeye çağırdı.

Şilluris inisiyatif üstlenmeye davet edildi
banner150 banner151 banner143

Haravgi gazetesi İnisiyatifin dün Silluris ile görüşerek kendisine bir mektup verdiğini yazdı.

Habere göre görüşmenin ardından açıklamada bulunan İnisiyatif üyeleri, Kıbrıs sorununa ilişkin görüşmelerin ilerlemesi ve başarılı sonuçlar elde edilmesi için iki toplum arasındaki güven atmosferinin yeniden sağlanmasının gerekliliğine işaret ettiler.

İnisiyatiften bir Kıbrıslı Rum, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Rum Meclisi’nin, yaratılan atmosferin yeniden sağlanması için ilk adım olarak, Kıbrıslı Türklerde ve Mustafa Akıncı’nın bizzat kendisinde büyük endişelere neden olan, ayrıca görüşmeleri etkileyen plebisitle ilgili kararın iptal edilmesi için inisiyatif üstlenmesini istediklerini belirtti.

İnisiyatiften bir Kıbrıslı Türk ise çok kritik bir noktada bulunan  müzakere sürecinin zehirlendiğini belirterek, plebisit kararının Kıbrıs Türk toplumunda kötü bir atmosfer yarattığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110