banner6

Şilluris Umman Dışişleri Bakanı ile görüştü

banner37

Umman’da temaslarda bulunan Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’in dün Dışişleri Bakanı Yusuf Bin Alawi Bin Abdullah ile bir araya geldiği belirtildi. 

Şilluris Umman Dışişleri Bakanı ile görüştü
banner90
banner99

Fileleftheros gazetesi, Umman Sultanlığı Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alawi bin Abdullah’ın, görüşme sırasında “Kıbrıs’ı, devlet olarak koruyacak bir çözümden yana olduklarından, ayrıca yeni nesillerde de bölünmüşlüğün devam etmesinin, kesin bölünmüşlük sonucunu getireceğinden”  söz ettiğini yazdı.  

Habere göre Umman Sultanlığı Dışişleri Bakanı görüşme sırasında ayrıca Şilluris başkanlığındaki Rum heyete, bölgedeki tüm gelişmeler hakkında bilgi verirken özellikle Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan, Yemen, İsrail’deki durumu aktardı.

Yusuf bin Alawi bin Abdullah , Suriye konusunda, gelecekteki bir çözümde, Güney Kıbrıs ve Umman’ın, ülkenin yeniden imarına katkı koyabileceğini ve işbirliğinde bulunabileceğini ifade etti. 

Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris ise yaptığı açıklamada, en kısa zamanda Kıbrıs sorununa çözüm bulunacağına ilişkin inancını dile getirdi ve böylesi bir durumda, Güney Kıbrıs’ın bölgedeki rolünün oldukça yükselmiş olacağını söyledi. 

Güney Kıbrıs ile Umman’ın Orta Doğu’daki istikrara katkı sağlayabileceğinden de söz eden Şilluris,  Orta Doğu’daki küçük ülkelerin bir grup oluşturması görüşünü de yineledi. 

Suriye konusunda ise Şilluris, Batı ve AB’nin Suriye’de ve Lübnan’da siyasi çözüme katkı koymakla yükümlü olduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104