banner6

Şimdilik serbest kaldılar

banner37

Şimdilik serbest kaldılar
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da izinsiz tefecilik ve şiddet tehdidi suçundan tutuklanan M.K. ile H.K. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı. 

   Zanlılar, işledikleri iddia edilen ciddi suçlardan ileride yargılanmak üzere 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi  aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlıların, 2022 Nisan ayı içerisinde Gazimağusa’da meydana gelen izinsiz tefecilik ve şiddet tehdidi suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

   Löğmen Yücetürk, zanlıların, kendilerinden borç para alan R.K.’ye, borç paraya karşılık yasal izinleri olmaksızın faiz uygulayarak, FT 535 plakalı aracını teminat olarak vekaletname ile teslim aldıklarını mahkemeye aktardı.        

   Yücetürk, zanlıların daha sonra, polise gitmesi ve parayı ödememesi halinde, adı edilenin ayağını kırıp, ağzını, burnunu kırmakla tehdit ettiğini anlattı.

   Tehdit suçunun Sema Casino içerisinde meydana geldiğini kaydeden tanık polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra meseleyle ilgili soruşturma başlatacağını ifade etti.

   Tanık polis, mahkemeden, suçlarını kabul eder nitelikte beyanlarda bulunan, yazılı dava tebliğ ettiği KKTC vatandaşı zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden zanlıların ilk nazarda konu suçla bağlantılı olabileceğine bulgu yaptı.

   Yargıç Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

   Serden ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110