banner6

'Sindirilmeye, susturulmaya ve özelleştirilmeye karşı dimdik duracağız'

banner37

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ile Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), Atatürk Öğretmen Akademisi’nin (AÖA) bir üniversiteye bağlanarak etkisizleştirilmeye, yok edilmeye ve özelleştirilmeye çalışıldığını savunarak, buna karşı verilecek mücadeleye hekim örgütleri olarak destek belirtti.

'Sindirilmeye, susturulmaya ve özelleştirilmeye karşı dimdik duracağız'
banner8

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve Tıp-İş konuyla ilgili ortak açıklama yayımladı.

Tabipleri Odası Başkanı Mustafa Taşçıoğlu ile Tıp-İş Başkanı Sıla Usar’ın imzasını taşıyan açıklamada, “Atatürk Öğretmen Akademisi, ‘Diploması YÖK tarafından tanınmıyor’ gerekçesiyle bir üniversiteye bağlanıp etkisizleştirilmeye, yok edilmeye ve özelleştirilmeye çalışılıyor. Bu girişim kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

banner134

“Sindirilmeye, susturulmaya ve özelleştirilmeye karşı dimdik duracağız”

Söz konusu girişimin KTÖS’ün sendikal mücadele gücünü kırmaya için yapıldığının da savunulduğu açıklamada, yapılanlar “manipülasyon” olarak nitelendirildi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve Tıp-İş’in ortak açıklamasında, “Hekim örgütleri olarak, Kıbrıslı Türklerin önemli değerlerinden, toplumun temel harcı ilkokul öğretmenlerimizi yetiştiren AÖA’nın ve KTÖS’ün mücadelesinde her zaman yanlarında olacağımızı, sindirilmeye, susturulmaya ve özelleştirilmeye karşı dimdik duracağımızı bildiririz” ifadelerine de yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 12:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104