banner6

Sınıflar için beton döküldü

banner37

Dikmen İlkokulu’nda yıkılma tehdidi nedeniyle boşaltılan iki sınıfın yerini alacak prefabrik sınıflar için ilk adım atıldı

Sınıflar için beton döküldü
banner90
banner99

   Türkiye’de yaşanan deprem felaketi sonrasında ülkemizdeki yapı denetimi tartışmaları da hız kazandı. Özellikle okullarımız ile ilgili hızlı bir çalışma başlatıldı.   
   Hatay’da yaşanan ve Kıbrıs’ta da hissedilen deprem sonrasında yapı denetimi açısından sorunlu olduğu bilinen Dikmen İlkokulu’ndaki bazı veliler çocuklarını okula göndermeme kararı almıştı.    
   Okulun yıkılma tehlikesi altında olması nedeniyle 22 Şubat tarihi itibarıyla Dikmen Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri söz konusu okulda çalışma yaptı, bazı kararlar üretildi.
   Okulun ana binasındaki iki dersliğin boşaltılması kararı alınmış ve öğrencilerin tadilat yapılana kadar  prefabrik sınıflarda derse girmesi kararlaştırılmıştı. 
   Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi dün sosyal medya hesabından yaptığı resimli paylaşımda  “Dikmen İlkokulu’nda ihtiyaç duyulan ek sınıflar için hayırlısıyla betonumuzu döktük” diyerek çalışmaların başladığı bilgisini paylaştı.  
   KIBRIS’a daha önce konuya ilişkin açıklama yapan Çelebi, prefabrik sınıfların 15 gün içerisinde hazır olacağı bilgisini vermişti. 
Haber ve Fotoğraf: Müslüm BAYUK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104