banner6

Sınır dışı kararının iptali için dava açılacak

banner37

Barbaros Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç, müvekkilinin Türkiye’de can güvenliğinin olmadığı gerekçesiyle KKTC’den vazgeçmediğini belirterek, apar topar sınır dışı edilmesini kabul etmeyeceklerini belirtti

Sınır dışı kararının iptali için dava açılacak
banner8

KKTC’den ihraç edilen ve götürüldüğü Türkiye’de saldırıya uğrayan Barbaros Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç, müvekkilinin KKTC’den sınır dışı edilmesinin can güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirtti ve bununla ilgili olarak KKTC’de bir hukuk süreci başlatacaklarını açıkladı.

Sınır dışı kararının iptali için dava açacaklarını belirten Efkan Bolaç, “Müvekkilimle görüştüm, sağlığı ve morali yerinde. Soran, merak eden herkese selamı var” dedi.

Şansal’ın darp tespiti işlemleri için önce revirde beklediğini, akşam saatlerinde de koğuşa alındığını söyleyen avukatı, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Kanal T haber merkezinden Damla Dabiş Özel’e konuşan Barbaros Şansal’ın avukatı, müvekkilinin koğuşunda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Belediyesi Eşbaşkanı Bekir Kaya, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik gibi tutuklu siyasiler ve Cumhuriyet gazetesi yazarlarının bulunduğunu belirtti.

“Sınır dışı kararının iptali için dava açılacak”

Müvekkilinin Türkiye’de can güvenliğinin olmadığını söylediğini, dolayısıyla KKTC’den vazgeçmediğini belirten Efkan Bolaç, “Sınır dışı kararının iptali için dava açılacak” dedi.

Şansal’ın KKTC’de mülk sahibi olduğunu, dolayısıyla mağdur edildiğini de belirten Avukat Efkan Bolaç, yargılama olmadan apar topar sınır dışı edilmesini kabul etmeyeceklerini kaydetti.

“Tazminat davası açma ihtimali de var”

Efkan Bolaç, Barbaros Şansal’ın yargılama yapılmadan apar topar sınır dışı edilmesinin ise ortada bir baskı unsuru olduğunu düşündürdüğünü belirtti.

Efkan Bolaç, müvekkilinin sınır dışı edilmesiyle hükümet tarafından can güvenliğinin tehlikeye atıldığını düşündüğünü, mülk sahibi olması nedeniyle de ayrıca bir mağduriyeti olduğunu belirtti.

Bolaç, “Müvekkilim tüm bunlarla ilgili tazminat davası açmayı da düşünüyor” dedi.

banner134

“Bazı gazeteciler ve televizyonlara da dava açılacak”

Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç, tüm bu davalar yanında Türkiye’deki bazı televizyon ve gazeteciler hakkında da hakaret davası açılacağını belirtti.

Bolaç, Türkiye yanında Türkiye gazetelerinden birinin KKTC’deki temsilcisi konumundaki gazeteci hakkında da şu anda inceleme yaptıklarını, gerekmesi halinde de dava açılacağını açıkladı.

“Cumhurbaşkanı Akıncı’nın mesajı bizim için çok önemli”

Efkan Bolaç, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Şansal’ın sınır dışı kararıyla ilgili mesajının kendileri için önemli olduğunu da belirtti.

Bolaç, belki bir hukuk sürecine gerek kalmadan da sınır dışı kararının iptal edilebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 10:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104