Sinirlenip bankayı yakmaya çalıştı

banner37

İçinde yanıcı madde bulunan iki adet pet şişeyi yakarak Merkez Bankası’nın giriş kapısına attı, hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden ayrıldı. Polisin başarılı çalışması sonucu kıskıvrak yakalanan zanlı, suçunu itiraf etti

Sinirlenip bankayı  yakmaya çalıştı
banner87

Mehmet KARA

   Lefkoşa’da bulunan Merkez Bankası, dün sabah saat 01.00 sıralarında 32 yaşındaki Hakan Doğanay isimli şahıs tarafından yakılmak istendi.

   Söz konusu şahıs, içinde yanıcı madde bulunan iki adet pet şişeyi yakarak bankanın giriş kapısına attı. Alev alan pet şişeler, banka kapısına temas etmeden yanıp söndü.
   Olay sonrası ciddi bir hasar olmazken, şişenin yandığı yerdeki mermerler islendi.

   Çevredeki güvenlik kameralarına an be an yansıyan olayda yaklaşık 60 saniye içinde eylemini gerçekleştiren şahıs, hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden ayrıldı.

 

Güvenlik görevlileri fark etti

 

   Akıllara durgunluk veren olay, sabah bankaya giden güvenlik görevlileri tarafından fark edildi.

   İhbar üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri ile Olay Yeri İnceleme uzmanları, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

   Olay yerinde titiz incelemelerde bulunan polis, çevredeki güvenlik kameralarını mercek altına aldı.

   Her yerde aranan zanlı Hakan Doğanay, polisin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonucu dün gece Lefke’de kıskıvrak yakalandı.

   Yaklaşık bir ay önce KKTC’ye gelen zanlının, parasal bir konuda sinirlendiği için böyle bir eylemde bulunduğu iddia edildi.

   Söz konusu zanlının, bugün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER