Sirkat yoluyla kazanca 9 ay hapislik cezası

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Alsancak’ta çalıştığı otelin deposuna raf yaptırmak için anlaştığı şirkete ödenmek üzere muhasebeden aldığı 7 bin TL’yi zimmetine geçiren Mustafa Sungur’la ilgili kararını açıkladı.

Sirkat yoluyla kazanca  9 ay hapislik cezası
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçlamasıyla yargılanan Mustafa Sungur aleyhinde verilen karar açıklandı.
Alsancak’ta faaliyet gösteren bir otelde depo sorumlusu olarak çalışan ve çalışmakta olduğu otelin depo bölümüne raf yaptırmak için bir şirketle anlaşan, ardından rafların ücretini ilgili firmaya ödemek üzere muhasebeden temin ettiği 7 bin TL’yi zimmetine geçiren sanık Mustafa Sungur, yargılandığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

banner134
Hacımulla: Güveni kötüye kullandı

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.
Sanık Mustafa Sungur aleyhine verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, 10 Eylül’den beri Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen sanığın, aleyhine getirilen “Emanetçi tarafından sirkat” suçunu kabul ettiğini ifade etti.

Sanığın işlediği suçun güvene dayalı bir suç olduğunu ve kendisine verilen güveni kötüye kullandığına dikkat çeken Yargıç Hazal Hacımulla, böylesi bir sanığa mahkemenin mülayim davranmasının ya da hoşgörülü olmasının beklenemeyeceğini dile getirdi.
Sanığın müştekinin mağduriyetini gidermediğini ve sirkat yoluyla kazanç elde ettiğini vurgulayan Hacımulla, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, sanık Mustafa Sungur’un 9 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75