Şişede durduğu gibi durmadı!

banner37

Lapta’da alkollü vaziyette araç kullandığı sırada trafik kazasına neden olan Rus uyruklu şahıs ve arabada bulunan kadın arkadaşı, olay yerine giden iki polis memuruna hakaret ve darp ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Şişede durduğu gibi durmadı!
banner90

Ahmet VAMIK
Lapta’da önceki gün saat 21.45 sıralarında, alkol etkisi altında araç kullandığı esnada başka bir araca çarparak trafik kazasına neden olan Rus uyruklu zanlı Ignat Zinovenko ve araçta yolcu olarak bulunan Rus uyruklu zanlı Natali Karelina, kaza nedeniyle olay yerine giden iki polis memurunu hakaret ve darp ettikleri gerekçesiyle tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Alkol etkisi altında, görevli polislere zorluk çıkaran zanlılar teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

banner9
 

Teminatla serbest kaldılar
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mert Gültuna’yı tanık olarak dinletti.
Zanlılar Ignat Zinovenko ve Natali Karelina’nın “Polisi Görevinden Men”, “Darp”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz Tavır, Hareket” ve “Alkollü Araç Kullanmak” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Mert Gültuna, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların ileride yargılanmak üzere mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1’er kez ispat-ı vücut yapmaları ve 10’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108