Sitede mahsur kaldık!

banner37

Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyündeki Gossips Sitesi sakinleri, sitelerindeki altyapı eksikliği nedeniyle her sağanak yağış sonrası sokaklarının göle dönüşmesinden şikayetçi:

Sitede mahsur kaldık!
banner90
banner99

ACİL ÖNLEM ALIN… Yağışlı havalarda sitedeki sokakların yağmur suyuyla dolup göle dönüştüğünü ifade eden site sakinleri, “Sitede mahsur kaldık. Acil önlem alın. Ne evlerimize girebiliyoruz, ne de çıkabiliyoruz. Bizi bu sıkıntıdan kurtarın” diye çağrı yapıyor

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyündeki Gossips Sitesi sakinleri, altyapı eksikliği nedeniyle yağmur suyunun sokakta biriktiğini belirterek, yetkililere acil önlem çağrısı yaptı.

Sitedeki sokakların yağmur suyuyla dolup göle dönüştüğünü ifade eden site sakinleri, “Sitede mahsur kaldık. Acil önlem alın. Ne evlerimize girebiliyoruz, ne de çıkabiliyoruz. Bizi bu sıkıntıdan kurtarın” dedi.

banner134
Site sakinleri şöyle devam etti:

“Bıktık, usandık.

Sağanak yağışın yoğun olduğu günlerde ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Evdeysek evden çıkamıyoruz, dışarıdaysak eve giremiyoruz.

Yağışın düştüğü zaman site suya gömülüyor. Gidecek yer bulamayan su,  haftalarca sokakta kalıyor. Kimi zaman kaldırımı aşıp evlerimize giriyor.

Evler hep rutubet oldu. Ya altyapı sorunu giderilsin, ya da buradaki suyun tahliyesi için gerekli önlemler alınsın.

Evlerimiz nem çekiyor, zarar görüyor. İlgililer ilgisiz, tam teşekküllü çalışan bir drenaj sistemi istiyoruz. Çözüm istiyoruz”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75