banner6

'Sivil itaatsizlik devam edecek'

banner37

Sendikal Platform adına açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, kamu ve okullardaki mesai saatleriyle ilgili aldıkları kararda bir değişiklik olmadığını açıkladı

'Sivil itaatsizlik devam edecek'
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yine grevlerle dolu bir hafta yaşanacak. Sendikal Platform 'dan yapılan açıklamaya göre 14 Aralık Çarşamba ve 16 Aralık Cuma günleri birçok kamu kurumu, kuruluşu dairesinde greve gidilecek ve mesai saati uygulaması da geçen haftaki gibi devam edecek. 

Sendikal Platform içerisindeki tüm sendikalar, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü, Lefkoşa Bölgesinde örgütlü bulunduğu tüm iş yerlerinde ve DAÜ-SEN ile DAÜ-BİRSEN de Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde tam gün grev yapacak.

Ayrıca, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü yapılacak tam gün greve katılan çalışanlarla birlikte halkı kahreden kazanın yaşandığı Değirmenlik Yoluna otobüslerle gidilecek ve hayatlarını kaybeden canları anmak için kaza yerine anma yürüyüşü düzenlenecek.

Bu yürüyüş içinse yapılacak tüm organizasyon ayrıntıları 13 Aralık 2016 Salı günü basın aracılığı ile kamuoyuna duyurulacak.

Hükümete güvensizlik önergesi verilmesi istenecek

16 Aralık 2016 Cuma günü de yine Lefkoşa Bölgesinde örgütlü bulunduğu tüm iş yerlerinde iş yeri önüne çıkarak tam gün grev yapacak.

Sendikal Platforma bağlı sendika yöneticileri aynı gün, hükümete güvensizlik önergesi verilmesi ve Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Ulaştırma Bakanı hakkında Meclis Soruşturması açılmasına yönelik hazırladığı metni KKTC Cumhuriyet Meclisi'ndeki muhalefet partilerinin imzasına sunacak.

TIP-İŞ Sendikası 14 Aralık Çarşamba gününden itibaren acil durumlar dışında Sağlık Kurulu Raporlarını imzalamayacak ve 16 Aralık Cuma günü Lefkoşa Bölgesinde tam gün grevde olup acil durumlar dışında Tabiplik Hizmetleri sunmayacak.

Kaptan: Kararımızda değişiklik yok

Sendikal Platform adına KIBRIS Gazetesi'ne açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, kamudaki ve okullardaki mesai saatleriyle ilgili de uygulamalarında değişiklik olmadığını açıkladı.

Platform olarak ikinci bir duyuruyu yapana kadar kamuda ve okullarda mesaiye başlama saatinin yine sabah saat 08.00 olacağını kaydeden Kaptan, "Bu konuda hiç bir değişiklik yapmadık. Grevlerimizle birlikte yine mesai saati uygulaması da geçen hafta olduğunu gibi devam edecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 08:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104