Sivil Savunma ekibi, su baskınlarını önledi

banner37

Gazimağusa’da saatlerce yağan şiddetli yağmur, bölge sakinlerine, esnafa zor anlar yaşattı

Sivil Savunma ekibi, su baskınlarını önledi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, saatlerce yağan şiddetli yağmur, bölge sakinlerine ve esnafa zor anlar yaşattı. Bölge, bilindik görüntülere sahne oldu.

banner134
Bölgede altyapı eksikliği nedeniyle, yollarda biriken yağmura teslim oldu. Yağmur nedeniyle ev ve işyerlerinin su baskın riski olan kişiler, ilgililerden yardım istedi. Yardım çağrısı yapan vatandaşa, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ekibi el uzattı.

Ekipler, baskın riskine karşı biriken suyu tahliye etti, vatandaşın yüzünü güldürdü.

Vatandaşlar, altyapı eksikliklerinin bir an evvel iyileştirilip, çağdaş bir yapıya kavuşturulması gerektiğini söyleyerek, her yağmur benzer sorunlarla boğuşmaktan tükendiklerini ifade etti.

Bölgedeki sanayi bölgesi ve yanmaz ışıkların bulunduğu 15 Ağustos Bulvarı yağmur suyuyla doldu. Yağmur suyuyla kapanan yollar, Gazimağusa’daki sivil savunma ekiplerinin müdahalesi ve koordineli çalışmasıyla, ciddi bir mağduriyet yaşanmadan açıldı.

Ekipler, sanayi bölgesindeki, İstiklal Mobilya önünden, tam bir saat su tahliyesi yaptı. Suyun işyerine ait bodrum katına gitmesi önlenerek, milyonlarca liralık zarar riskini de ortadan kaldırdı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75