banner6

Sivil Savunma Ekipleri Girne Ve Gazimağusa’da Su Taşkınlarına Müdahalede Bulundu

banner37

Ülke genelinde 16 Ocak 2023 tarihinde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle birçok bölgede su taşkınları meydana gelmiştir.

Sivil Savunma Ekipleri Girne Ve Gazimağusa’da Su Taşkınlarına Müdahalede Bulundu
banner99

Yaşanan su taşkınları nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar tarafından Sivil Savunma ALO 101 Acil Hattı ve KKTC Afet Yönetimi Sistemi içerisinde yer alan paydaş kurum/kuruluşlara iletilen ihbarlar ivedilikle değerlendirilerek Sivil Savunma ekipleri gerekli bölgelere sevk edilmiştir.

Bu kapsamda, Girne ilçesinde Şehir Merkezi, Çatalköy ve Karakum bölgelerinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ile trafikte seyrettiği esnada meydana gelen su baskınları nedeniyle mahsur kalan araçlara paydaş kurumlarla birlikte müdahalede bulunulmuştur. Gazimağusa ilçesinde ise Yeniizmir bölgesinde bodrum katını su basan bir evde su tahliyesi gerçekleştirilmiştir.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından, yaşanması muhtemel sel ve su baskınlarına karşı halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması maksadıyla araç, teçhizat ve personel imkanları 24 saat göreve hazır şekilde bekletilmektedir.

Halkımızın, sel ve su baskınlarına maruz kalması halinde Sivil Savunma ALO 101 Acil Hattına ulaşarak bilgi vermeleri önemle rica olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104